برخورد قضایی موثر با قاچاقچیان مهمترین گام در حمایت از تولید ملی است

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دستگاه قضا باید با شدت هرچه تمام با قاچاقچیان و متخلفان برخورد کند زیرا این امر مهمترین گام در حمایت از تولید ملی است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز سه شنبه در دیدار با اعضای شورای قضایی آذربایجان غربی افزود: برخورد جدی با قاچاقچیان حمایت از تولید کنندگان داخلی محسوب می شود و نوعی دلگرمی برای آنان است.

وی اظهار داشت: دشمنان از طریق فضای مجازی به دنبال برهم زدن افکار عمومی و تضعیف دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند که دستگاه قضا باید با تمام توان خود در این خصوص نیز وارد شود.

وی ادامه داد: استفاده نادرست از ظرفیت فضای مجازی چهره فرهنگی جامعه را مخدوش کرده و منجر به ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: اعضای دستگاه قضا باید با رعایت اخلاق و عطوفت اسلامی با مراجعه کنندگان به این نهاد رفتار کنند و دستگاه قضا نباید از مردم دور باشد زیرا این شکاف موجب از بین رفتن اعتماد بین مردم و دستگاه قضا می شود.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: اطلاع رسانی و بالا بردن سطح آگاهی مردم از اولویت‌های دستگاه قضایی است که می‌تواند در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و احترام به قانون مؤثر باشد.

علی اکبر گروسی افزود: باید در هر موقعیتی زمینه‌های اطلاع رسانی و بالا بردن سطح آگاهی‌های حقوقی مردم فراهم شود تا آنان در زمان مراجعه به این دستگاه دچار سردرگمی نشوند.

وی، پاسخگویی به مردم، نظارت به سلامت قضات، اخلاق مداری، جذب نیروهای متدین و انقلابی، توسعه برنامه های فرهنگی و قضاوت به حق را از مهمترین رسالت های امروز دستگاه قضا دانست.

به گزارش ایرنا، اول تا هفتم تیرماه به خاطر شهادت شهید بهشتی / ‏نخستین‬ رییس قوه قضاییه در ایران اسلامی / ‏‬ هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =