۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83368961
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ پروانه اکتشاف معادن در بشاگرد صادر شد

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۱۳ پروانه اکتشاف معادن برای بخش خصوصی در شهرستان بشاگرد صادر شد.

خلیل قاسمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از معادن بشاگرد افزود: ۶ پروانه اکتشاف صادر شده برای معدن کرومیت، ۵ معدن منگنز و ۲ معدن پلی متال و سنگ لاشه است.

وی بیان داشت: این معادن با سرمایه گذاری ۳۳ میلیارد ریالی بخش خصوصی راه اندازی شده و تاکنون برای ۲۳ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: هم اکنون برای معادن کرومیت دربند صلاح و منگنز روستای حسین آباد بخش گوهران که ذخیره آن به ۳۰ هزار تن می رسد، پروانه بهره برداری صادر شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: برای ۱۱ معادن دیگر نیز تا پایان سالجاری پروانه بهره برداری صادر می شود که زمینه اشتغال برای ۴۰۰ نفر فراهم می شود.

قاسمی گفت: سازمان ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) نیز در حال مطالعه و شناسایی پهنه های معدنی بشاگرد است.
شهرستان بشاگرد ۱۶ محدوده معدنی در حال اکتشاف و بهره برداری دارد که بیشتر معادن آن شامل سنگ آهن، سنگ لاشه، کرومیت، پلی متال و منگنز است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha