روسیه: تحریم های جدید گفته های واشنگتن برای مذاکره با ایران را بی اعتبار می کند

مسکو – ایرنا – معاون وزیر خارجه روسیه گفت: واشنگتن برای رسیدن به گفت و گو با تهران باید در رفتار خود تجدیدنظر کند و تحریم های جدید همه گفته های مقامات واشنگتن برای مذاکره با ایران را بی اعتبار می کند.

سرگئی ریابکوف امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا باید سیاست خود در فشار حداکثری بر ایران را تغییر دهد و در آن صورت ممکن است شانس برای گفت وگوهای سازنده فراهم شود.
معاون وزیر خارجه روسیه همچنین از تحریم های جدید آمریکا در مورد ایران انتقاد کرد و آن را بی سابقه خواند و افزود: این تحریم ها همه پیام های واشنگتن مبنی بر آمادگی برای مذاکرات را بی اعتبار می کند و به صفر می رساند.
ریابکوف گفت: تحریم هایی که آمریکا روز گذشته در مورد ایران وضع کرد حکایت از بی تمایلی واشنگتن برای گفت وگو و مذاکره با ایران دارد.
معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به ادعاهای مقامهای آمریکا مبنی بر علاقه مندی و آمادگی برای مذاکره با ایران تحریم ها و تهدیدهای آمریکا را مانع از این امر خواند و اظهار داشت: زیرا که نمی توان زیر رگبار اسلحه ها در معنای واقعی و مجازی آن گفت وگو کرد.
وی خاطرنشان کرد: هر گونه اقدام در جهت تشدید تنش های سیاسی و نظامی در منطقه خلیج فارس و هر منطقه دیگر، به طور اساسی متناقض حل و فصل وضعیت پیرامون برجام و عادی سازی اوضاع خاورمیانه است.
ریابکوف افزود: در شرایط کنونی شاهد هستیم که متاسفانه حتی تماس هایی که دولت آمریکا ازجمله با متحدان منطقه ای خود می گیرد، برای منسجم کردن جبهه ضدایرانی هدف گیری شده است.

گفتنی است، ایالات متحده روز گذشته تحریم هایی را علیه رهبر انقلاب اسلامی، وزیر امور خارجه و جمعی از فمراندهان سپاه اعمال کرد.

دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه درباره تحریم های جدید آمریکا گفت: کاری که این روزها آمریکا انجام می دهد به معنای عدم موفقیت حتمی این کشور و شکست قطعی آنها است.
رئیس جمهوری ادامه داد: در هیات حاکمه آمریکا در کاخ سفید یک سرخوردگی عجیب و یک سردرگمی بزرگ بوجود آمده است. سرخورده شدند چرا که هر جایی هر کار و اقدامی می‌کنند به نتیجه نمی رسند، آنها توقع داشتند که کشور را ظرف چند ماه به هم بریزند اما می‌بینند که مردم روز به روز محکم‌تر و مقاوم‌تر و خلاقانه تر حرکت می‌کنند.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز امروز در واکنش به تحریم‌های روز گذشته آمریکا گفت: «تحریم بی حاصل رهبری ایران و نیز فرمانده دیپلماسی کشور یعنی بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی با دولت مستاصل آمریکا. دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای جا افتاده بین المللی برای حفظ صلح و امنیت جهانی است».

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =