بدهی میلیاردی دانش‌آموختگان و اظهارات رئیس صندوق رفاه

تهران – ایرنا – دانش آموختگان سال گذشته بیش از ۲۵ میلیارد تومان از بدهی خود را پرداخت کردند و رئیس صندوق رفاه دانشجویان می‌گوید: تاخیر در پرداخت بدهی دانش‌آموختگان تبدیل به یک فرهنگ شده و آنها با راه‌اندازی کمپین بخشودگی، این مطالبات را می‌پردازند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سال گذشته مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمپین بخشودگی جرائم بدهکاران به این صندوق فعال شد.
با برگزاری و اجرای طرح بخشودگی در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از مطالبات معوق و جاری صندوق رفاه وصول شد که نسبت به مدت مشابه قبل، ۱۰۱ درصد رشد داشت.
مجموع درآمد صندوق رفاه دانشجویان در مدت زمان برگزاری طرح بخشودگی، مبلغ ۷۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که این رقم وصولی در نوع خود رکورد چشمگیری بود.
درآمد پیش بینی در بودجه سال ۹۷ صندوق رفاه دانشجویان مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان بود که با پایان یافتن این کمپین در سال ۹۷ به ۴۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
دانش آموختگان مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان به این صندوق بدهکار بودند و در این کمپین ۵۲ هزار و ۷۱۳ دانش آموخته بدهی خود را پرداخت کردند.
بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان در مدیریت پیشین، دانش آموختگانی که بدهی خود را تا مدت زمان فعالیت این کمپین پرداخت می کردند از بخشش صندوق رفاه برخوردار می شدند.
همچنین دانش آموختگان در گزینه دوم پرداخت معوقات خود این امکان را داشتند با بازپرداخت اقساط معوق به همراه ۵۰ درصد جریمه خود از بخشودگی مابقی جریمه برخوردار شوند (۵۰ درصد جریمه شامل بخشودگی خواهد شد.)
خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا امکان فعالیت دوباره این کمپین در سال جاری را از ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان جویا شد.
وی در این باره، اظهار کرد: فعالیت کمپین بخشودگی جرائم دانش آموختگان بدهکار در حال بررسی است. اما با واقعیتی در خصوص دانش آموختگان بدهکار مواجه شده ایم و اینکه تاخیر در پرداخت بدهی دانش آموختگان تبدیل به یک فرهنگ شده و باید با راه اندازی کمپین این بدهی ها وصول شود.
مطیعی تاکید کرد: بدهی دانش آموختگان، منبعی برای ارائه وام به دانشجویان شاغل به تحصیل است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، گفت: فعالیت مجدد این کمپین در سال جدید منوط به تصمیم هیأت امنای صندوق است.
کمیسیون دائمی هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان تیرماه برگزار تشکیل جلسه می دهد و چکیده مباحث این کمیسیون برای تأیید نهایی و ابلاغ در جلسه ۱۹ مردادماه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان بررسی و مصوب می‌شود./‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =