رئیس فدراسیون نابینایان: مسئولان نگاه ویژه به این قشر داشته باشند

شیراز-ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم بینایان گفت: این قشر توقع و انتظار زیادی ندارند اما می طلبد که مسئولان نظام به معلولان نگاه ویژه داشته باشند.

محمدرضا مظلومی سه شنبه درحاشیه برگزاری مجمع سالانه هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان در شیراز ادامه داد: می دانیم که همه مشکلات مالی دارند و با آن دست و پنجه نرم می کنند اما نگاه ها باید نسبت به این عزیزان که ما را نمی بینند، تغییر کند اگرچه کمک هایی هم شده که قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: حدود چهارهزار ورزشکار سازمان یافته نابینایان و کم بینایان در سراسر کشور داریم که خانم ها در پنج رشته و آقایان هم درهشت رشته ورزشی فعالیت دارند و چهار رشته هم پارالمپیکی است و برای آنها مسابقه برگزار می شود.

مظلومی افزود: از سازمان بهزیستی واداره کل ورزش و جوانان استان ها می خواهیم که امکانات بیشتری برای نابینایان فراهم کنند تا آنها بتوانند راحت تر ورزش کنند.

مدال طلای پارالمپیک نداریم

رئیس فدراسیون نابینایان با اشاره به اینکه مدال طلای پارالمپیک در کارنامه ورزشکاران این فدراسیون وجود ندارد، گفت: هدف گذاری کرده ایم در پارالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن به این مهم دست یابیم و بسیارامیدوارهستم مدال طلا را برای نخستین بار کسب کنیم و این امر باهم افزایی مسئولان محقق خواهد شد.

مظلومی اظهارداشت: دردو میدانی و جودو در پارالمپیک ژاپن حتماً سهمیه خواهیم گرفت و به این ۲ رشته خوشبین هستم که مدال طلایی را که در کارنامه نداریم، بدست بیاوریم.

وی ادامه داد: اما در رشته گلبال که از آسیا تنها یک سهمیه دارد کارسخت است اگرچه ناامید هم نیستیم و در فوتبال هم که آسیا ۲سهیمه دارد می کوشیم حتماً یک سهمیه بگیریم.

مظلومی گفت: برای چهار رشته پارالمپیکی برنامه ریزی خوبی داریم اما در رشته شنا کار مشکل است زیر که رکورد های ورزشکاران ما به حد نصاب نمی رسد که بخواهیم سهمیه بگیریم با این حال شناگران ما ناامید نیستند.

وی در مورد پاداش ورزشکاران مدال آوربازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز گفت: ما نخستین فدراسیونی بودیم که پاداش ۱۲۰ میلیارد ریالی را دریافت کردیم و به ورزشکارا مدال آور اهدا شد و تا آنجا که اطلاع دارم تمام فدراسیون ها پاداش این مسابقات را گرفته اند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس کمک کند

وی در مورد مجمع سالانه هیات استان فارس هم گفت: در این مجمع تمام عملکرد یک ساله این هیات به ویژه در مالی بررسی شد که بسیار خوب بود و امیداریم مدیر کل ورزش و جوانان فارس بیشتر به نابینایان کمک کند.

وی افزود: ورزشکاران هیات نابینایان فارس همیشه در رده ملی درخشش خوبی داشته اند و ازهیات های برترما در سطح کشورهستند.

مظلومی از استان های، فارس، اصفهان، خراسان شمالی، تهران و همدان به عنوان بهترین های هیات های ورزشی نابینایان کشور نام برد.

۹۶۰۰ /‏۱۸۷۶‬

اخبار مرتبط