۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83368907
۰ نفر
۴۷۷ مدرسه در البرز مجری طرح ملی تعالی مدیریت شدند

کرج – ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: ۴۷۷ مدرسه در این استان مجری طرح ملی تعالی مدیریت شدند.

مهریار کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ این طرح با هدف ارتقاء کیفیت آموزشی بر اساس سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش البرز اجرا شد.
وی بیان داشت: برنامه تعالی مدیریت مدرسه طرحی برای کیفیت بخشی و کیفیت سنجی براساس فرآیندهای مختلف است که از سال ۹۳ در مدارس متوسطه کشور اجرایی شده است.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز کسب مهارت های زندگی و پیشرفت علمی دانش آموزان را از اهداف این طرح برشمرد و اضافه کرد: دراجرای این طرح میزان رشد و کیفیت آموزشی مدارس مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
کرمی پاسخگویی به نیازهای آموزشی و پرورشی والدین و مدارس را از دیگر اهداف برنامه تعالی مدرسه عنوان کرد.
وی تصریح کرد: طرح تعالی مدیریت مدرسه مبتنی برپژوهش، مدرسه محوری، مدیریت آموزشگاهی، سند تحول و نگرش سیستمی وکارتیمی است.
کرمی این طرح را گامی مهم برای کیفیت بخشی و کیفیت سنجی از فعالیت های مدرسه بر اساس شاخص ها و استانداردهای تعریف شده دانست.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: در این طرح مدارس در سه سطح ممتاز، موفق و پویا دسته بندی می شوند.
وی با اشاره به اینکه دراجرای این طرح، بهترین طرح ها، ایده ها و برنامه ها ازمدیران مدارس البرز جمع آوری می شود، خاطرنشان کرد: پس از بازدیدها ی انجام شده، ۶۳ طرح تعالی مدیریت به مرحله استانی راه یافتند.
وی تاکید کرد: اکنون طرح های راه یافته به استان در حال بررسی است تا مدارس مجری طرح تعالی برتر به مرحله کشوری معرفی شوند.
استان البرز در طرح تعالی مدیریت سال گذشته در کشور در ردیف ۵ استان برگزیده کشور قرار داشت.
البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/‌‬۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =