۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83368899
۰ نفر

برچسب‌ها

دعوت مسجدجامعی از مردم برای حضور در انتخابات شورایاری ها

تهران - ایرنا- احمد مسجدجامعی عضو شورا و رئیس ستاد شورایاری‌های شورای اسلامی شهر تهران از شهروندان پایتخت دعوت کرد برای ثبت نام در انتخابات شورایاری محله اقدام کنند.

به گزارش ایرنا وی روز سه شنبه در یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورا با بیان اینکه همه چیز از دوست داشتن شروع می‌شود و هرچه دوست داشتنی باشد پایدار است، گفت: شهر، وطن و محله هم با دوست داشتن زیبا تر می شوند.

وی با بیان اینکه وطن، مصداق بزرگ کشور و مصداق کوچک شهر و مصداق عینی آن محله است، گفت: همه چیز از محل و محله آغاز و شادی ها، غم ها و روایت ها همه از محلات آغاز می شود.

مسجدجامعی با بیان اینکه اکنون انتخابات محله را در پیش رو داریم ابراز امیدواری کرد که همه در این انتخابات شرکت فعال داشته باشند و کسانی که محله، خانه، کوچه و شهر خود را دوست دارند در این انتخابات مشارکت کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران از شهردار تهران خواست که امکانات مشارکت فعال شهروندان را در این انتخابات فراهم کند.

وی همچنین از دولت برای اینکه به دستگاه‌های اجرایی دستور داد برای برگزاری انتخابات حضور موثر داشته باشند تشکر کرد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شورایاران، یاران شهر هستند و حضورشان باعث دوستی و مهربانی در سطح محلات است.
وی گفت: شورایاری ها ارتباط دهنده مدیران شهری و شورا به تک تک خانه ها و کوچه های این شهر هستند و کمک می کنند که فضای شهری، فضای پرطراوت تر و شادتری باشد.
مسجدجامعی اظهارداشت: با اجرای موفق این انتخابات می توانیم شاهد رشد و تکامل حرکتی باشیم که حضور مردم در تصمیمات شهری و محلی را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا نایب رییس ستاد شورایاری‌های شورای شهر تهران نیز در این جلسه از جوانان و زنان خواست در فرایند ثبت‌نام و نامزدی در انتخابات شورایاری‌ها حضوری فعالانه داشته باشند تا با حضور همه اقشار، حقوق شهروندان و محلات پایتخت استیفا شود.

سید آرش حسینی میلانی گفت: فرآیند ثبت‌نام انتخابات به گونه‌ای طراحی شده است که صرف زمان را برای ثبت نام داوطلبان نامزدی به حداقل برساند.
وی ادامه داد: نیمی از جمعیت شهر تهران را زنان تشکیل می دهند اما تنها حدود ۱۱ درصد شورایاران زن هستند.
به گفته میلانی تجربه نشان می‌دهد زنان شورایار بسیار پیگیرتر و مستقل‌تر از حقوق شهروندان محلات مختلف دفاع می کنند.
حسینی میلانی افزود: شرط سن برای نامزدی در انتخابات شورایاری را به ۲۲ سال کاهش دادیم تا جوانان بیشتری بتوانند در فرآیند انتخابات شرکت کنند.
به گزارش ایرنا داوطلبان شرکت در انتخابات شورایاری‌ها با مراجعه به نشانی Shorayari.tehran.ir می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز، تقاضای خود را برای شرکت در این انتخابات ثبت کنند.

شورایاران پایتخت که طی انتخابات با رأی شهروندان انتخاب می‌شوند به عنوان انجمن محله در اداره بهتر محلات با مدیریت شهری همکاری می‌کنند.

هدف از برگزاری این انتخابات، افزایش مشارکت شهروندان در اداره امور شهر اعلام شده است.

زمان برگزاری انتخابات شورایاری‌ها اواخر تیرماه یا اوایل مرداد امسال است.

تهرام/۷۲۴۴/ ۹۳۴۳/‏۱۰۰۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =