۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83368878
۰ نفر
البرز نیازمند برگزاری جشنواره مدیران موفق مدارس است

کرج - ایرنا - مدیر کل آموزش و پرورش البرز گفت: این استان نیاز به برگزاری جشنواره مدیران موفق با رویکرد توانمندسازی و انتقال تجربه های مدیریتی در قالب سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش دارد.

به گزارش ایرنا، سالار قاسمی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با نمایندگان مدیران مدارس مقاطع مختلف تحصیلی اظهار داشت: مدیران مدارس شاه کلید نظام تعلیم و تربیت در ایران اسلامی از جمله در ایران کوچک هستند.
وی خاطرنشان کرد: باید جشنواره تجارب موفق مدیران را در استان برگزار کنیم تا ببینیم چگونه برخی مدیران در مدارس خوب و اثربخش عمل می کنند.
وی بیان داشت: در این جشنواره نشان داده می شود که چگونه مدیر در یک مدرسه غیربرخوردار توانسته است به توفیقات فراوان دست پیدا کند.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه نشست ها با نمایندگان مدیران مدارس در البرز باید به صورت فصلی برگزار شود، ادامه داد: در این نشست باید از استاندار و نماینده ولی فقیه در استان دعوت کنیم تا ضمن مطالبه گری، جایگاه آموزش و پرورش را نیز به خوبی تبیین کرد.

قاسمی یادآور شد: مدیران مدارس نجیبانه، مخلصانه و جهادگرانه با وجود همه تنگناها در عرصه تعلیم و تربیت تلاش می کنند.
وی تصریح کرد: وقتی مدیر مدرسه از نظر روانشناسی، مشاوره ای، رفتاری، علمی و … مسائل را بداند، دانش آموز، خانواده، استان و در نتیجه کشور را نجات خواهد داد.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه شکل گیری این هم اندیشی در کاهش مشکلات در مدارس تاثیرگذار است، اضافه کرد: شکل گیری این گفت و گو اولین نتیجه اش برقراری اعتماد است که خود اولین اصل مدیریتی است.
وی یکی ازمشکلات آموزش و پرورش را باور نداشتن قدرت تاثیرگذاری این نهاد مهم در چامعه برشمرد و افزود: متاسفانه ما تحت تاثیر برخی افراد و رسانه های بیرونی قرار می گیریم که بنا دارند با بزرگ نمایی مشکلات و نواقص، این گونه وانمود کنند که آموزش و پرورش خوب خوب کار نمی کند.
قاسمی در ادامه به اهمیت جایگاه مدیران مدارس پرداخت و گفت: مدیران مدارس ما باید علاوه بر بیان انتقادات، پیشنهادات عملیاتی ارائه کنند، برنامه بنویسند و ارائه کنند تا این برنامه ها در وزارت آموزش و پرورش اجرایی شود تا مدرسه محوری در نظام تعلیم و تربیت تقویت شود.
وی تاکید کرد: آموزش و پرورش جای سیاسی کاری نیست البته تربیت سیاسیِ دانش آموز یکی از ساحت های سند تحول بنیادین است و باید به آن پرداخته شود.
استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد و حدود ۲۵ هزار معلم دارد.
۲۸۱۹/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =