نخستین فرهنگسرای کسب و کار در دیار همدان راه اندازی می شود

همدان-ایرنا- رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: نخستین فرهنگسرای کسب و کار کشور اواخر هفته جاری با حضور استاندار و جمعی از مسئولان در فرهنگسرای ولایت این شهر راه اندازی می شود.

سعید خوشبخت روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرهنگسرا برای نخستین بار در کشور و حسب فرمایش رهبر معظم انقلاب، در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید و با هدف ترویج فرهنگ کسب و کار و ایجاد فضای اشتیاق کسب و کار در شهرراه اندازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: محوریت راه اندازی این فرهنگسرا آموزش، ترویج، مشاوره، پژوهش، حمایت، توانمندسازی و مهارت‌آموزی برای رشد و توسعه خلاقیت در شغل و زمینه‌سازی کارآفرینی و اشتغال حداکثری و بهره ور است.

خوشبخت اضافه کرد: شهر همدان به دلیل شرایط علمی، اقلیمی و موقعیت جغرافیایی مناسب، قرارگیری در شاهراه ارتباطی ایران و دسترسی به منابع طبیعی، خدادادی و تاریخی، دارای ظرفیت بالقوه و مزیت‌های رقابتی فراوانی نسبت به سایر استان‌های کشور در حوزه ایجاد و توسعه کسب وکارهای شهری است.

وی با اشاره به طرح جامع فرهنگسرای کسب و کار و کارآفرینی شهر همدان اضافه کرد: فرهنگ مشاوره برای بسیاری از مشاغل از جمله خرید و فروش خودرو و مسکن نهادینه شده است اما در زندگی برای کسب و کار احساس نیاز به مشاور نمی کنیم و اینها نقاط ضعفی است که وجود دارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: در همین راستا در فرهنگ سرای کسب و کار در چهار حوزه مدیریتی، کارآفرینی، تخصص و مهارتی ۴۸ کلاس متنوع برگزار می شود که فرد را در حوزه های مختلف تقویت می کند.

همدان دارای ۱۸ مرکز فرهنگی و ورزشی در حوزه های مختلف مدیریت شهری است که فرهنگسرای کسب و کار ولایت در ابتدای ورودی خضر سه راهی وحدت خیابان رسالت واقع شده است.

۷۵۲۳/‏۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =