برانکو: اهمیتی به شکایت پرسپولیس نمی دهم

تهران- ایرنا- سرمربی پیشین پرسپولیس با بیان اینکه هدفش قهرمانی در آسیا است، گفت:‌ اهمیتی به شکایت پرسپولیس نمی دهم و قراردادم با الاهلی کاملا قانونی است.

سرمربی پیشین پرسپولیس امیدوار است بتواند در تیم جدید هم چالش ها را با موفقیت پشت سر بگذارد و موفق عمل کند. برانکو ایوانکوویچ که به تازگی به عنوان سرمربی الاهلی عربستان انتخاب شده در گفت و گو با یکی از رسانه های عربستان صحبت های جالبی را مطرح کرده است.

این تارنما در رابطه با برانکو نوشت: فردی که در آسیا در امارات، چین، عربستان و همچنین ایران و دینامو زاگرب فعالیت کرده است. برانکو که دکترای خود را از دانشگاه علوم ریاضی زاگرب دریافت کرده، در فوتبال به عنوان یک متخصص نامیده می شود.

این مربی کروات در مورد خیلی از مسائل صحبت هایی انجام داد که در زیر می خوانید:
* از کسب تجربه جدید خوشحالم
من از این تجربه جدید و حضور در باشگاه خوشحال هستم. من از لیگ سعودی و بازیکنانم اطلاعات دارم و برای آنها احتران قائلم و امیدوارم بتوانم موفق ظاهر شوم.

*الاهلی یکی از بزرگترین باشگاه های عربستان است
الاهلی یکی از بزرگترین باسشگاه های عربستان است که از تاریخ فوق العاده ای برخوردار است. این تیم بارها قهرمان شده و حتی به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم رسیده است. کار در چنین تیمی برای من در مقابل چنین هواداران فوق العاده است.

*از دو سال پیش الاهلی به حضور من علاقه مند بود

از دو سال پیش الاهلی به حضور من علاقه مند بود. من چون در پرسپولیس بودم، می دانستم به کجا خواهم رفت چرا که در این دو سال هم در پرسپولیس مقابل الاهلی بازی کرده بودم و از این تیم شناخت داشتم.

*منافع مشترک با الاهلی داشتیم
مذاکره ما و الاهلی بسیار شفاف بود چرا که ما منافع مشترک زیادی با هم داشتیم. ما می خواهیم به تمام دستاوردها و قهرمانی ها دست پیدا کنیم. همچنین شادی هوادارانمان از همه چیز مهم تر است و می خواهیم آنهااز فوتبال لذت ببرند.


*با پرسپولیس بهترین نتایج تاریخ ایران را گرفتم
چهارسال در پرسپولیس بودم و بهترین نتایج تاریخ فوتبال ایران را با این تیم گرفتم. جدایی از این تیم یک تصمیم سخت برای من و همچنین طرفداران بود اما من یک مربی حرفه ای هستم و نیاز به یک چالش جدید داشتم. بهترین انتخاب هم برای من الاهلی بود که بتوانم با این تیم در لیگ قهرمانان آسیا به قهرمانی برسم.

*الاهلی از بهترین تیم های عربستان است
من از الاهلی شناخت کامل دارم و چند بار هم با پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرده ام. من دانش و اطلاعات زیادی در مورد الاهلی و لیگ عربستان دارم.

*می خواهیم الاهلی را در سطح بالایی ببینیم
من همیشه با مدیر باشگاه الاهلی در ارتباط هستم و در مورد نیاز های تیم با او صحبت می کنم. می خواهیم در سطحی بالا الاهلی را ببینیم که هوادارانمان راضی کند. در حال حاضر در مورد جذب بازیکن به صورت شخصی صحبت نمی کنم اما طبق نیاز های تیم برای جذب بازیکن اقدام خواهیم کرد.


*قلب دفاع الاهلی نیاز به بازسازی دارد
الاهلی بازیکنان خارجی خوبی دارد که در سطح بالایی قرار دارند اما در قلب خط دفاع نیاز به بازسازی داریم. باید وضعیت بازیکنان داخلی را برای این پست بسنجیم و بعد به سراغ گزینه های خارجی برویم. جزئیات جذب بازیکن بین من و باشگاه است و نمی توانم جزئیات را بگویم و فقط همانطور که گفتم به دنبال بازسازی قلب خط دفاعی هستیم.


*سعی می کنم با الاهلی هم جام کسب کنم
من یک مربی با تجربه هستم که چندین سال در چین، کرواسی و در ایران در مسابقات مهمی حضور پیدا کردم. من تجربه بالایی دارم و یازده جام را کسب کردم و سعی می کنم با الاهلی هم به این افتخارات ادامه دهم.

*در الاهلی هم با دو مهاجم بازی خواهم کرد
الاهلی دارای دو بازیکن بسیار خوب در بخش هجومی به نام عمر السوما و دیانی است و من خوشحالم هستم که در تیمم آنها را دارم. دیدگاه من کنترل هجومی بازی است و منتظر دیدن الاهلی با دو مهاجم باشید.

*سطح بازیکنان الاهلی بالا است
من معتقدم الاهلی و الهلال بهترین بازیکنان بومی عربستان را دارند و آنها از کیفیت بالایی برخوردارند. البته من دوست ندارم در مورد بازیکنان به صورت شخصی چه داخلی و چه خارجی صحبت کنم.

*بازیکنان زیاد جوانی مانند مودریچ را معرفی کردم
فلسفه من این است که اگر بازیکنان جوان با کیفیت، مهارت و توانایی در اختیار داشته باشم، به آنها هم فرصت می دهم. در طول کار خود به عنوان مربی، بازیکنان جوان زیادی من در این سال ها استفاده کردم. نفراتی مانند لوکا مودریچ رئال مادرید، که من را به جهان کشف و معرفی کردم، ارائه دادم.


*می خواهیم در تمام بازی ها پیروز باشیم
هدف من و باشگاه الاهلی این است که می خواهیم در تمام مسابقاتی که پیش رو داریم پیروز باشیم.

*با قدرت در لیگ قهرمانان آسیا حاضر خواهیم شد
در حال حاضر در اتریش هستم و منطقه را برای برگزاری اردوی آماده سازی شناسایی کردم و می خواهم از زمان خود برای استفاده از برنامه های آموزشی مناسب برای باشگاه الاهلی و امادگی برای حضور قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنم.

*به اعتراض پرسپولیس اهمیت نمی دهم
من نمی دانم که پرسپولیس چه کار می کند و من به اعتراض آنها اهمیت نمی دهم. آنها می گویند که شکایت خود را برای فیفا ارسال کرده اند اما هیچ چیز در این مورد اتفاق نیفتاده است و هیچ اتفاقی رخ نداده است. قرارداد من با الاهلی کاملاً رسمی است.

*علم ریاضی در زندگی من مفید است
درست است که من از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و در علوم ریاضی دکتری گرفتم. این در من در تمرینات و زندگی من کاربرد دارد و دنبال آن هستم که از این علم به درستی استفاده کنم.

*از هفت بازیکن خارجی استفاده می کنیم
بازیکنان خارجی ما در این فصل هفت نفر خواهند بود. باید دید که در نهایت چه اتفاقی خواهد رخ داد اما تلاش می کنیم این موضوع در کیفیت لیگ هم تاثیرگذار باشد.

*چهاربازیکن می گیریم که به قهرمانی ما در آسیا کمک کنند
ما به دنبال چهار بازیکنی هستیم که به ما در قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا کمک کنند. سه بازیکن خارجی و یک بازیکن خارجی آسیایی.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =