۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83368822
۰ نفر
زندان باز در خرم آباد ایجاد شد

خرم آباد -ایرنا- رئیس کل دادگستری لرستان گفت: زندان باز در محیطی به وسعت هشت هکتار در کنار زندان پارسیلون خرم آباد، به عنوان مجازات جایگزین حبس با ایجاد گارگاههای حرفه آموزی، مکانیکی، نجاری، جوشکاری و پرورش قارچ ایجاد شد.

به گزارش ایرنا، جعفر بدری روز سه شنبه در جلسه شورای قضایی استان اظهار داشت: راه اندازی زندان باز حرکتی جالب و قابل تحسین می باشد چرا که به نوعی این موضوع زمینه ساز مراقبت بعد از خروج زندانیان می باشد.
وی تاکید کرد: یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضا، خصوصاً سازمان زندانها ایجاد اشتغال برای زندانیان به منظور بازگشت آبرومندانه زندانیان به کانون گرم خانواده و جامعه است.

بدری عنوان کرد: در زندان باز، زندانیان می توانند با کسب مهارتهای فنی در کارگاههای موجود زمینه اشتغالشان مهیا شود، لذا بنیاد تعاون با ایجاد بستر و ساختارهای مناسب با توجه به توانایی زندانیان، نسبت به بازاریابی و فروش محصولات، موجب کسب درآمد بیشتر زندانیان گردد؛ که این موضوع زمینه ساز مراقبت بعد از خروج زندانیان می باشد.

وی ادامه داد: پرداخت دستمزد در جهت فروش محصولات زندانیان، برای کمک به خانواده زندانیان و ارتقای جایگاه اجتماعی آنان می باشد.

۷۲۷۴/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =