۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83368814
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۰۰ جلد کتاب در خمین امانت برده شد

خمین - ایرنا - نماینده مراکز کانون پرورش فکری کودک ونوجوان در فرمانداری خمین گفت: یکهزار و ۲۰۰ جلد کتاب از پنج واحد کتابخانه ای کانون پرورش فکری این شهرستان در سال جاری به امانت برده شد.


«فاطمه عبدی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۲ هزار و ۸۴۰ جلد کتاب با موضوعات علمی، ادبیات، تاریخی و جغرافیا در مراکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان برای استفاده اعضا موجود است.
وی ادامه داد: ۱۵ مربی در پنج مرکز کانون پرورش فکری شامل ۲ مرکز در خمین، یک مرکز در قورچی باشی، یک مرکز در روستای شهابیه و یک مرکز در روستای رباط مراد به شکل پاره وقت و تمام وقت فعالیت می کنند.
نماینده مراکز کانون پرورش فکری کودک ونوجوان در فرمانداری خمین ادامه داد: ۶ نفر در سنین ۶ تا ۱۷ سال در عضویت کانون های پرورش فکری خمین هستند و یک هزار عضو فعال حضور مستمر در این مراکز دارند.
عبدی افزود: ۱۴۴ نفر از آغاز تعطیلات تابستانی تا کنون برای عضویت در مراکز پرورش فکری کودک و نوجوان این شهرستان ثبت نام کردند.
وی بیان کرد: کانون های پرورش فکری کودک و نوجوان ۴۰ نوع فعالیت در دستور کار دارند: بخش فرهنگی شامل قصه گویی، نمایش خلاق، ترویج فرهنگ کتابخوانی و بحث های آزاد می شود و در بخش هنری نقاشی، سفالگری، انیمیشین و هنرهای دستی و بومی آموزش داده می شود و برگزاری کارگاه های شعر و داستان از جمله برنامه های بخش ادبی است.
نماینده مراکز کانون پرورش فکری کودک ونوجوان در فرمانداری خمین با اشاره به تخریب مرکز کانون پرورش فکری شماره یک شهرستان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ساختمان جدید آغاز شده است اما تا کنون پیشرفت فیزیکی ندارد.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای ۱۸ هزار دانش اموز در ۲۵۰ مرکز آموزشی است.
/ ‏۶۰۱۳/‏۹۹۳۰