۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۶
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83368796
۰ نفر

برچسب‌ها

کمرنگ شدن اقبال خیران شیروان به وقف

بجنورد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: متاسفانه شرایط و مشکلات اقتصادی بر میزان اقبال مردم و خیران این شهرستان به وقف تاثیر منفی گذارده و در سه ماهه نخست امسال وقف چندانی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام علی پرهیزگار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه نخست پارسال ۸ فقره وقف در این شهرستان به ثبت رسیده بود که امسال این رقم به ۲ وقف کاهش یافته است.

وی گفت: وقف‌های صورت گرفته را از نوع متصرفی انتفاعی و شامل ۲ قطعه زمین مسکونی شهری در مجموع به مساحت ۲۱۲ مترمربع به ارزش ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است که با نیت ساخت حسینیه مسجد امیرالمومنین (ع) صورت گرفته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان رویکرد امسال مجموعه اوقاف را حرکت به سمت کیفی سازی وقف‌ها عنوان و بیان کرد: در نظر است وقف‌ها با کیفیت بوده و از ناحیه آن انتفاع بیشتری به مردم برسد.

پرهیزگار با اشاره به اینکه بیشتر وقف‌ها در ماه محرم صورت می‌گیرد، افزود: هم اینک ۶۵ درصد نیات وقفیات این شهرستان، اطعام و عزاداری سیدالشهدا (ع) است که برای سال جاری وقف در بحث‌های قرآنی، مسائل مورد نیاز جامعه، ازدواج، نیازمندان، حوزه علمیه، بیماران و اعیاد ائمه در اولویت است.

شهرستان شیروان ۹۱۰ مورد موقوفه، ۶۱ بقعه متبرکه و بیش از ۳ هزار رقبه در نواحی شهری و روستایی دارد.

۷۱۸۶/۵۱۳۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =