فعالیت دانش‌بنیان‌های زیست فناور در مناطق آزاد تسهیل می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف رونق اقتصادی مناطق آزاد، به‌ دنبال تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش بنیان زیستی در این مناطق است.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گروه تولید، تجاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با هدف رونق کسب و کارهای دانش بنیان در مناطق آزاد کشور، در صدد تدوین قوانین حمایتی برای استقرار شرکت‌های زیست فناوری در این مناطق است.

بر اساس یک تعریف بین‌المللی، منطقه آزاد محدوده حراست شده بندری و غیر بندری است که از شمول برخی مقررات جاری کشور متبوع خارج است و با بهره‌گیری از مزایایی نظیر معافیت‌های مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، عدم وجود تشریفات زائد ارزی، اداری و مقررات دست و پاگیر و همچنین سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی کمک می‌کند.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به وجود پتانسیل‌های موجود در این مناطق، در نظر دارد فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را در این مناطق پرسود اقتصادی گسترش دهد تا با اجرای این طرح، هم کسب و کارهای نوین و زیست بوم نوآوری و فناوری را در این مناطق توسعه دهد و هم اینکه شرایط توسعه فعالیت را برای شرکت‌های دانش بنیان تسهیل کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =