۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۷
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83368789
۰ نفر

برچسب‌ها

شورای تهران گزارش تفریغ بودجه شهرداری را پذیرفت

تهران- ایرنا- کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گزارش تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری تهران را به طور مشروط پذیرفت.

«مجید فراهانی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران روز سه‌شنبه در جریان یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورا اظهارداشت: شهرداری موظف است تفریغ بودجه هر سال را تا آخر اردیبهشت ماه هر سال به شورا تسلیم و شورای شهر نیز باید تا آخر خرداد آن را رسیدگی و تصویب کند.

وی افزود: این تنها محمل قانونی نظارتی جدی است که شورا را قادر می‌سازد با بررسی تفریغ بودجه شهرداری، درآمدهای وصولی قطعی را با اقلام پیش بینی شده در بودجه مصوب مقایسه، تجزیه و تحلیل کند و در برنامه ریزی های سال آتی مورد استفاده قرار دهد.

فراهانی افزود: با گزارش تفریغ بودجه، شورا تجاوز پرداخت هزینه از اعتبارات مصوب و رعایت ماده ۷۹ قانون شهرداری را کنترل می‌کند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: با عنایت به بررسی‌های انجام شده و در اجرای بند ۱۲ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، گزارش حسابرس منتخب شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بررسی تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران، به عنوان سند تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت.
فراهانی با اشاره به سه دلیلی که سبب شد گزارش تفریغ بودجه مورد پذیرش مشروط قرار گیرد اظهارداشت: لحاظ نشدن مازاد درآمد بر هزینه انباشته در پایان سال مالی ۱۳۹۵ به عنوان منابع بودجه سال ۱۳۹۶ به مبلغ بیش از ۳۱ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال به عنوان مازاد درآمد بر هزینه در سال ۱۳۹۵ بر اساس گزارش حسابرس منتخب شورا و نامشخص بودن چگونگی هزینه کرد یا ذخیره این مبلغ، بوده است.
وی افزود: بررسی نشدن صورت ریز وام‌های دریافتی و نامشخص بودن میزان تعهدات انتقالی به سنوات آتی و فقدان اظهارنظر حسابرس منتخب شورا در این باره، دلیل دوم پذیرش مشروط بوده است.
عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: دلیل سوم هم این است که شهرداری تهران موظف بوده به منظور اجرای تفریغ بودجه جامع مبتنی بر عملکرد مقداری و ریالی، ضمن ارایه عملکرد ریالی، عملکرد مقداری هر ردیف را در اختیار حسابرس منتخب شورا قرار دهد.
فراهانی تاکید کرد: گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران به صورت مشروط و با رعایت بندهای مندرج در پیش نویس مصوبه به تصویب برسد.

وی ابراز امیدواری کرد که با پیگیری گزارش های حسابرسان منتخب شورا زمینه‌های ارتقای انضباط مالی، سلامت اداری و مبارزه با فساد در شهرداری تهران بیش از پیش تقویت و رضایت بیش از پیش شهروندان تهرانی فراهم شود.

تهرام /۷۲۴۴/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =