۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 83368787
۱ نفر
ظرفیت گردشگری منطقه ٩ شهرداری اصفهان ناشناخته است

اصفهان- ایرنا- مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان گفت: ظرفیت های گردشگری این منطقه از جهات گوناگون تاکنون موردتوجه قرار نگرفته است.

سید عباس روحانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: وجود ظرفیت هایی از قبیل آتشگاه، منارجنبان، باغ‌های مختلف و لوا خانه ها (محل نگهداری پرچم) می تواند به رونق صنعت گردشگری اصفهان کمک کند.

وی اظهار داشت: در منطقه ٩ که اکثر اراضی آن باغ است بافت فرسوده ظرفیتی برای شهر توسعه است چرا که قابلیت احیا دارد و اگر بر روی گردشگری طبیعت کار کنیم نقاط قوتی برای این منطقه خواهد داشت.

وی گفت: برای تبدیل منطقه ٩ شهرداری اصفهان به باغ شهر به منظور حفظ باغ ها پیشنهادهایی ارائه دادیم اما هنوز نتیجه‌ای در این راستا نداشتیم.

مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان با اشاره به چالش‌های فراوان در این منطقه گفت: ٢٠ عنوان چالش برای این منطقه احصا شده است که یکی از آنها دسترسی نداشتن خیابان‌های اصلی به محلات است که باعث شده حمل و نقل عمومی در این منطقه کارآمد نباشد.

وی با اشاره به وجود مشاغل مزاحم و خدماتی در منطقه ٩ بیان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده این مشکل رفع می‌شود.

روحانی اظهار داشت: طرح منارجنبان در شمار طرح‌های محرک توسعه است به دلیل آنکه این بنای کهن و مشهور به عنوان عنصر تاریخی بعد از چهلستون دومین مقام را به لحاظ جذب گردشگر داراست.

روحانی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید به سمت سرمایه گذار و طرح‌های مشارکتی حرکت کنیم، اظهار داشت: طرح‌های ناقصی در منطقه داریم که نیازمند ١٦ هزار میلیارد ریال است و این در حالیست که بودجه منطقه تنها ٦٠٠ میلیارد ریال است به همین دلیل باید به سمت بخش خصوصی و طرح‌های مشارکتی حرکت کنیم تا با همکاری هم طرح‌ها را به اتمام برسانیم.

منطقه ٩ شهرداری در غرب اصفهان واقع شده است که دارای ٧٥ هزار و ٥٤٩ نفر جمعیت ٢ هزار و ٢٥ هکتار مساحت و ١٢ محله است.

کلان شهر اصفهان دارای ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت است که دارای ۱۵ منطقه شهری، هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی مسکونی، ۷۰۰ هزار خانه، حدود ۳۶۰ هکتار اراضی آموزشی، ۵۰ هکتار پارکینگ، یکهزار و ۱۰۰ هکتار فضای عمومی و ۳۰۰ هکتار باغ داخل محدوده شهری است.

۶۰۲۲/‏‬ ۹۹۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =