۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۰
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83368784
۰ نفر

برچسب‌ها

تحریم ها ارتباط صنعت و فن بازارهای کشور را افزایش داد

سمنان- ایرنا- رئیس شبکه فن بازار ملی ایران گفت: تحریم و فشارهای خارجی در ماه های گذشته ارتباط صنعت با فن بازار ها و جامعه علمی کشور را افزایش داد.

میلاد صدر خانلو روز سه شنبه در حاشیه دوازدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی کشور در هتل ساران شهمیرزاد استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: در یکسال گذشته دستکم یک هزار میلیارد ریال تفاهم نامه بین بخش صنعت و پژوهشگران کشور منعقد شد.
وی ادامه داد: تحریم‌ها فاصله بین فناوری‌های داخلی با صنعتگران را کاهش داد و واحدهای تولیدی به متخصصان داخلی در سال‌های گذشته گرایش جدی تری پیدا کردند.
رئیس شبکه فن بازار ملی ایران اضافه کرد: پیوند دانشگاه و صنعت در کشور چندان در سال‌های گذشته قابل توجه نبود اما با اتخاذ راهبردهای اصولی و افزایش اعتماد سازی صنعت و دانشگاه با یکدیگر نزدیک تر شدند.
صدرخانلو تصریح کرد: رونق تولید با توجه به رویکردهای علمی در کشور محقق می‌شود و مسئولان حمایت‌های همگانی را برای پیوند صنعت و دانشگاه انجام می‌دهند.
وی افزود: در سال‌های گذشته صنعتگران به رویکردهای فناورانه اعتقاد چندانی نداشتند اما با فشارهای خارجی صنعتگران به دانش بومی رویکرد مثبتی پیدا کردند.
رئیس شبکه فن بازارهای ملی ایران گفت: توسعه کشور در گرو توجه به فناوری های داخلی است و صنعتگران برای رونق اقتصادی به پژوهشگران داخلی اعتماد کنند.
در نشست یک روزه سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی در کشور جمعی از صاحبنظران این بخش راهکارهای رونق تولیدهای فناورانه در کشور را بررسی کردند.
استان سمنان یک منطقه ویژه اقتصادی، هشت ناحیه و ۱۰ شهرک صنعتی با یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی دارد که ۲۹ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط