۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۱
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83368781
۰ نفر

برچسب‌ها

قوه قضاییه ؛ پرچمداران عدالت و یاوران مظلومان

"نام شهیدبهشتی باقوه قضاییه پیوند خورده است زیرا وی با نیت خالص و با اندیشه راهبرد نگر و با تفکر ایجاد بنای جدید دستگاه قضایی درجمهوری اسلامی؛ وارد این قوه شد و با دانایی و نگاه تحولی؛ خدمات شایانی را درمدتی کوتاه انجام داد" بیاناتی از رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای عزیز و حکیم دروصف شهید حضرت آیت الله بهشتی است.

شهید حضرت آیت الله بهشتی معمار با اخلاص قوه قضائیه؛ الگویی با روحیه جهادی و بسیجی فداکار بود که با ساده زیستی و مردم داری از خوی تکبر و غرور و نخوت و سستی خود را دور ساخته بود.
روحیه انقلابی و دشمن ستیزی شهید بهشتی معاندان بی خرد و مغرض را عصبانی می‌کرد و ازفریادهایش کینه و بغض او را در دل داشتند تا اینکه بودنش را برای خودخطر دیدند و نقشه شهادت او ویاران عزیزش را که یاران حضرت امام خمینی و انقلاب اسلامی می‌دانستند درهفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ اجرا کردند.
جایگاه استقلال قاضی در نگاه بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که از پرتو و منظر اسلام عزیز می‌باشد بر اهمیت قضات و جایگاه رفیع و مؤثر قوه قضائیه دلالت دارد ومی فرماید: " از کسانی که به من مربوطند توصیه آمد؛ بزنید به دیوار! قاضی نباید تحت تأثیر کسی باشد؛ قاضی آزاد است و باید در محیط آزاد عمل بکند. "
در جمهوری اسلامی ایران که با خون هزاران شهید و با ایثار و فداکاری خیل زنان و مردان و انسان‌های بصیر و فهیم شکل گرفته است انتظار مردم از قوه قضائیه احقاق حقوق و اجرای عدالت می‌باشد و مظلومین پناهگاه و مرجعشان را قوه قضائیه و دادگاه‌ها و دادسراها می‌دانند و مدعی العموم را امینان خود می‌شمارند تا آهی برزمین نماند و حقی از ضعیف پایمال نشود.
در زمانی که ما در جنگ تمام عیار اقتصادی و تحریم‌ها قرار داریم و دشمنان و در رأس آنها آمریکای جنایتکار با تمام قوا به میدان آمده‌اند بیش از هر زمان دیگر نقش آفرینی قوه مستقل قضائیه احساس می‌شود و باید حضور به موقع و سازنده‌اش را در انجام وظایف با سلاح آتش به اختیار نشان دهد و امید و پیروزی همراه با استقامت را دردل مردم شریف استوار سازد.

رهبرحکیم و فرزانه انقلاب اسلامی ایجاد امنیت فضای کسب و کار؛ مبارزه قاطع با مفاسد اقتصادی؛ همکاری با دولت در حل مشکلات را از کارهایی شمرده‌اند که قوه قضائیه می‌تواند انجام دهد.
جلب اعتماد مردم؛ حفظ آبروی نظام اسلامی و مردم؛ تلاش برای نگهداشت انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به ویژه در آغاز گام دوم انقلاب عظیم اسلامی و صراط مستقیم مکتب نورانی حضرت امام خمینی ره؛ رسیدگی دقیق وسریع به مراجعین و طرف‌های دعوا به ویژه افراد بی زبان و کم رو و بدون پشت و پناه؛ دسترسی آسان و سریع مردم به ادارات و مراکز و شعب؛ کم شدن پیچ وخم های اداری وگاهی زائد؛ حضوربه موقع در پیگیری و بررسی علل بروز حوادث و موضوعات اجتماعی و فرهنگی و شناسایی خطاهای انسانی وکم کاری وکوتاهی ها؛ دقت در گزینش و انتخاب و انتصاب نیروهای شاغل دستگاه قضاوت؛ مراقبت و نظارت مستمر بر پاک دستی قضات و کارمندان دستگاه قضا؛ تشویق و معرفی قضات ساعی و سالم و انقلابی خادم مردم به جامعه؛ رعایت ساده زیستی قضات و مسئولان؛ عدم اطاله دادرسی‌ها با تاکید بر مسائل خانواده و اقتصادی؛ انجام اقدامات وطرح های پیشگیرانه و آگاهی رسانی به مردم؛ مبارزه با قانون شکنان و متخلفین ومتعرضین به حقوق مردم وهنجارشکنان؛ حمایت انقلابی وجدی ازآمران به معروف وناهیان از منکر؛ مبارزه قاطع با گرانفروشان و محتکران بی رحم؛ کارشبانه روزی؛ دفاع از حقوق ملت ایران در دنیا ومجامع بین المللی بخشی از درخواست‌های حیاتی مردم از قوه قضائیه می‌باشد.
قضات و متولیان دستگاه قضائی گاهی باید برای احقاق حقوق انسان‌ها فریاد کنند و آن را ایثار و جهاد فی سبیل الله و معامله با خداوند بدانند و پاداش و حفظ آبروی اخروی را طلب کنند. به تمام فعالین عرصه والای قضاوت وکارکنان خدوم خداقوت می‌گوییم.وبه ارواح بلند شهدای عزیز دفترمرکزی حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرسال ۱۳۶۰ درودوصلوات تقدیم می‌شود.
۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =