۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83368777
۰ نفر

برچسب‌ها

شناسایی پنج نقطه حادثه خیر در فومن

رشت - ایرنا - معاون حمل و نقل و ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی پنج نقطه حادثه خیر در شهرستان فومن خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا سرهنگ حاجی پور در نشست شورای ترافیک فومن با اعلام شناسایی پنج نقطه حادثه خیر در شهرستان اظهار داشت: تنها یک منطقه یعنی خیابان شهید بهشتی اصلاح شده است.

وی بر ضرورت واگذاری عرصه شهر ماکلوان از سوی راهداری به شهرداری ماکلوان تاکید کرد و افزود: مرمت آسفالت راه های روستایی، ایمن سازی و نصب سرعتکاه در چند نقطه از شهرستان و توجه به روشنای معابر ضروری است.

سرهنگ حاجی پور شهرداری ها را بازوی پلیس طبق دستورالعمل شورای هماهنگی ترافیک شهرهای کشور دانست و گفت: فومن شهرستان گردشگرپذیر است و باید به مقوله ترافیکی آن به صورت جدی توجه شود.

فرماندار فومن نیز در این نشست با اشاره به افزایش تصادفات رخ داده در فومن طی بازه زمانی سال جاری بیان داشت: تحلیل گزارش تصادف ها حکایت از آن دارد که در بخش اعظمی از حوادث نقش عامل انسانی پر رنگ تر از سایر عوامل است.

محمود قاسم نژاد با تاکید بر ضرورت احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی ادامه داد: در اکثر تصادفات فوتی شهرستان سرعت غیرمجاز و عدم توجه به قوانین منجر به مرگ افراد شده است.

وی بر نقش مهم آگاه سازی مردم جهت کاهش سوانح جاده ای تاکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه در روستاها بیشتر تلفات جاده ای مربوط به موتورسواران بوده چند سالی است که طرح اهدای کلاه ایمنی در کنار آموزش به دانش آموزان و روستاییان اجرایی می شود که خروجی این کار فرهنگی در آینده خود را نشان می دهد.

وی با اشاره به تصادفات رخ داده در مسیر تونل سبز فومن و مرگ چندین نفر اظهار کرد: متاسفانه زیبایی اغوا کننده تونل سبز سبب شده که عده ای با زیرپا گذاشتن قوانین و تخطی از سرعت مطمئنه در این مسیر جان خود و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهند که در این زمینه از پلیس راهور می خواهم در مسیر تونل سبز حضور مستمر بیشتری داشته باشند.

قاسم نژاد نصب تابلوی ایستگاه گشت در خیابان یادآوران را از جمله مطالبات مردم منطقه عنوان کرد و گفت: همچنین جهت احداث سرعتکاه در دو منطقه ایستگاه جدیدالحداث منابع طبیعی در مجاورت کارخانه نئوپان و همچنین رو به روی مجتمع هفت اقلیم در روستای شیرذیل بازدید مشترکی صورت گیرد.

شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۴/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =