۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 1113
کد خبر: 83368762
۰ نفر

برچسب‌ها

محصولات هوایی ساخت ایران با استانداردهای جهانی همگام می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرآیند استانداردسازی محصولات هوایی تولید داخل منطبق با قوانین و استانداردهای جهانی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با هدف رونق تولید قطعات هوایی در کشور و تأمین نیازهای داخلی با کمک متخصصان ایرانی، استانداردسازی محصولات تولیدی را در اولویت کاری خود قرار داده است.

در واقع استانداردسازی یک سازوکار بسیار مهم و حیاتی برای توسعه پایدار صنعت هوایی و هوانوردی محسوب می‌شود و اجرای این طرح می‌تواند رونق خوبی به کسب و کارهای فعال در صنعت هوایی کشور دهد.

با توجه به داخلی‌سازی برخی نیازمندی‌ها و محصولات مورد استفاده در صنعت هوایی و هوانوردی در کشور، فرآیند استانداردسازی محصولات تولیدی منطبق با قوانین و استانداردهای جهانی، در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک شرکت‌های دانش بنیان پیگیری می‌شود.

این استانداردسازی‌ها با دو بخش «پروژه تولید و داخلی‌سازی دستگیره‌های صندلی هواپیما» و «پروژه تولید کرکره پنجره هواپیما» آغاز می‌شود، البته اجرای این طرح نیاز به زیرساخت‌های مشخصی چون «افزایش سرمایه‌گذاری‌های مطمئن در این حوزه»، «ورود بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان به این عرصه حساس و کاربردی» و «تسهیل اخذ گواهینامه‌های سازمانی و بین‌المللی» دارد.

همچنین «جلوگیری از واردات محصولات تولیدی به‌منظور تقویت تولید داخل» و «اهمیت برطرف کردن موانع تبادلات ارزی و ارزش افزوده بخش دانش‌بنیان در صنعت هوایی» نیز از دیگر موضوعاتی است که باید برای استانداردسازی محصولات هوایی مورد توجه قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =