۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۸
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83368757
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای ۴۰ درجه در ماهنشان و چورزق طارم به ثبت رسید

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوا در ماهنشان و چورزق طارم به ۴۰ درجه رسید و شهروندان زنجانی نیز دمای ۳۸ درجه را تجربه کردند.

سونا صرفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طبق پیش بینی انجام گرفته دمای هوای شهر زنجان امروز ‬ بین ۳۸ تا ۳۹ درجه بالای صفر متغیر خواهد بود و پیش بینی می شود این دما در برخی نقاط استان به ۴۱ درجه برسد.

وی اظهار داشت: وضعیت جوی امروز این استان پایدار و غالباً صاف گزارش شده اما از فردا دمای هوا بین ۲ تا چهار درجه کاهش خواهد یافت و از روز جمعه نیز همچنان هوای گرم در استان حاکم خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: مقایسه دمای کمینه و بیشینه زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۳ و ۳۰ درجه بوده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پنج و هشت درجه ای را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: بر این اساس به شهروندان توصیه می شود با توجه به استقرار هوای گرم و احتمال وقوع آتش سوزی از رها کردن اجسام براق و شیشه ای در میحط های باز خودداری کنند.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته گرماب با ۱۲ درجه خنکترین منطقه استان بود.

به گفته صرفی دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان نیز در مدت یاد شده بین ۱۸ و ۳۸ درجه بالای صفر بود و دمای فعلی شهر زنجان نیز ۲۸ درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افزایش دارد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون این اداره کل ۶۰ ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد ۳۰ ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.

۹۶۴۶/‌۶۰۸۵

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =