معاون درمان دانشگاه پزشکی یزد: سهم هر بیمار برای ویزیت و معاینه، حداقل هشت دقیقه است

یزد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: لازم است هر پزشک برای ویزیت و معاینه هر یک از بیماران خود، حداقل هشت دقیقه وقت بگذارد.

دکتر "محمود نوری شادکام" روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس قانون، هر پزشک، اعم از عمومی، متخصص یا فوق تخصص باید هر یک ساعت، هشت بیمار را ویزیت و معاینه کند.

به گفته وی این وضعیت برای روانپزشکان متفاوت است و یک روانپزشک باید برای هر بیمار خود ۱۰ دقیقه وقت بگذارد و یا به عبارتی هر یک ساعت، ۶ بیمار را ویزیت و معاینه کند.

وی با بیان اینکه لازم است پزشکان حداقل ها را در این زمینه رعایت کنند و برای بیمار وقت کافی بگذارند تصریح کرد: ممکن است یک بیمار فقط چند دقیقه نیاز به ویزیت و معاینه داشته باشد و بیمار دیگری مثلاً ۱۵ دقیقه که میانگین آن همان هشت دقیقه می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، پیشتر گفته بود در این استان به ازای هر یکهزار نفر جمعیت، سه پزشک فعالیت دارند و یزد از لحاظ تعداد پزشک نسبت به جمعیت اعم از متخصص، فوق تخصص، داروساز، دندانپزشک و پرستار جزو استانهای برخوردار کشور است.

دکتر نوری شادکام، مجموع پزشکان استان را نزدیک به سه هزار نفر بیان کرد و یادآور شد: از این تعداد ۲۹۲ نفر پزشک عمومی، ۸۴۳ نفر پزشک متخصص و فوق تخصص، یک هزار نفر دندان پزشک، ۱۳۰ تن دکتر داروساز و ۶۸۰ نفر پرستار هستند.
نوری شادکام تعداد بیمارستان های استان را ۲۱ باب ذکر کرد و گفت: از این تعداد ۱۳ باب دانشگاهی و مابقی غیر دانشگاهی است.
وی تعداد تخت های بیمارستان های استان را هم سه هزار و ۳۲۹ تخت ذکر کرد که از این تعداد ۲ هزار و ۶۶۴ تخت فعال است.
وی تعداد تخت های بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی یزد را یکهزار و ۶۷۱ مورد اعلام کرد و گفت: ضریب اشغال تخت های بیمارستانی استان ۷۰ درصد است.

۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =