۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83368753
۱ نفر

برچسب‌ها

گزینه لیگ یک روی اعصاب هواداران فوتبال همدان

همدان- ایرنا- ابهام در خرید امتیاز لیگ یک برای تیم پاس که پیشتر از سوی برخی دست اندرکاران فوتبال همدان تایید شده بود، اکنون با امروز – فردا شدن آن هواداران را عصبانی کرده است.

خرداد ماه گذشته مسئولان فوتبال همدان خبر از خرید امتیاز لیگ دسته اول را رسانه ای کردند و تیم شهرداری تبریز نیز مقصد این خرید بود.

همین مساله باعث شد تا شبکه های مجازی مملو از اظهارنظرهای متفاوت که اغلب با رویکرد مثبت به این خرید بود، بازتاب گسترده پیدا کند.

فشار برای روشن شدن تکلیف خرید امتیاز لیگ یک تا حدی بود که کانون هواداران باشگاه پاس نیز اقدام به نشست های مختلف با مسئولان ورزش همدان کرد.

با این حال دست اندرکاران فوتبال از هواداران پاس خواستند تا صبوری به خرج داده و آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا بهترین تصمیم برای خرید امتیاز اتخاذ شود.

عده ای خرید امتیاز را بازی رسانه ای دانسته و عنوان کردند که پاس حتی برای خرید مایحتاج ضروری فصل قبل خود مشکل مالی داشته و اکنون چطور می خواهند امتیاز لیگ یک که حداقل ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، خریداری کنند.

شماری از کاربران فضای مجازی نیز ضمن تایید این مشکل، خرید امتیاز را هدر دادن بودجه استانی عنوان کردند.

اما خیل گسترده هواداران پاس با استقبال از این اقدام، خواستار سرعت بخشیدن به خرید امتیاز شدند و دلیل آن را استفاده بهینه از زمان برای تشکیل تیمی قدرتمند و حضور موفق در مسابقات عنوان کردند.

آنها معتقدند پاس جایگاهش فراتر از لیگ یک است و با توجه به برخورداری از زیرساخت های خوب فوتبالی نباید در لیگ ۲ فعالیت کند.

هیات فوتبال همدان با ارسال نامه ای به طور رسمی خواستار خرید امتیاز لیگ یکی شهرداری تبریز شده اما هنوز پاسخی دریافت نشده است.

شهرداری تبریز دیگر قصد تیمداری در رده فوتبال لیگ یک ندارد و این مهم نیز رسانه ای شده است.

حضور در لیگ یک هر چند خوشایند هواداران پاس است اما به لحاظ عقلانی با چالش های روبه رو است که فرصت تصمیم گیری احساسی را نمی دهد.

پاس با بدهی مواجه است

پاس هم چنان با بدهی های مالی فصل های قبل مواجه است و خوابگاهی که این تیم در سال های اخیر تحت اختیار داشت، امسال از سوی دستگاه ورزش و جوانان به بخش خصوصی واگذار شده است.

از سوی دیگر بودجه ای برای این تیم تعریف نشده و در مجموع تیمی که در راس مشکلات مالی قرار دارد، چگونه می تواند در لیگ یک تیمداری کند.

از آنجا که مدیران ارشد استانی به دلیل ضوابط پیش رو مبنی بر منع دولت در حمایت از تیم های فوتبال، نمی توانند حمایت اساسی از تیم داشته باشند و از سوی دیگر حامی مالی برای اداره این تیم تضمین شده نیست، بنابراین خرید امتیاز لیگ یک مشکلی بر مصایب این تیم خواهد افزود.

با این تفاسیر برخی از دست اندرکاران فوتبال اصرار بر خرید امتیاز دارند هر چند گزینه لیگ یک روی اعصاب هواداران فوتبال همدان قرار دارد.

هواداران در این روزها مدام کلمه امروز و فردا را از زبان مسئولان می شنوند اما در عمل هیچ اقدام امیدوار کننده برای خرید امتیاز دیده نمی شود.

بهتر است مسئولان اجرایی استان به جای فرصت سوزی و دلخوش کردن هواداران، به حضور در لیگ ۲ متمرکز شوند و از هم اکنون به دنبال بستن تیمی قدرتمند در این سطح از لیگ شوند.

بدون تردید حضور در لیگ یک فوتبال کشور دست کم ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و با توجه به اوضاع و احوال پاس در فصل های گذشته، تامین این رقم بسیار دشوار است.

تنها امید برای خرید امتیاز و حضور در لیگ یک می تواند ورود حامیان مالی و سرمایه داران بخش خصوصی باشد که تاکنون نیز عملی نشده است.

با این اوصاف شروع به موقع فعالیت در جذب بازیکن و شروع تمرین در عرصه لیگ ۲ می تواند بهترین تصمیم تلقی شود و بیش از این نیز هواداران را درگیر بازی های احساسی نکنند.

۷۵۲۰/‏۲۰۹۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =