۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83368752
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت باد از روز پنجشنبه در هرمزگان کاهش می یابد

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز سه شنبه و فردا چهارشنبه افزایش سرعت بادهای شرقی در استان حاکم است و از روز پنجشنبه هفته جاری از میزان آن کاسته می شود.

مرضیه سی سی پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز (سه شنبه) و فردا (چهارشنبه) افزایش سرعت بادهای شرقی بر روی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس سبب مواج شدن آب‌های این مناطق بویژه در ساعت صبح تا ظهر می‌شود.

وی بیان داشت: در این مدت بروز گرد و غبار در سواحل و جزایر تنگه هرمز دور از انتظار نیست.

این کارشناس هواشناسی هرمزگان توصیه کرد: در مدت یاد شده شناورهای سبک و صیادی از رفت و آمد در این مناطق خودداری نمایند و سایر شناورها بویژه در محدوده شرق تنگه هرمز و جنوب آن نیز احتیاط کنند.

سی سی پور گفت: روز پنجشنبه هفته جاری از میزان سرعت باد کاسته می‌شود و شرایط دریا جهت رفت و آمدهای دریایی مساعد خواهد شد.

وی ادامه داد: در این روز در ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات شرقی و شمالی هرمزگان رشد ابر با احتمال رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی هرمزگان یادآور شد: از نظر دمایی نیز سه شنبه نوسان دمایی تغییر چندانی نخواهد داشت و چهارشنبه با افزایش رطوبت نسبی هوا، کاهش دما در استان پیش بینی می‌شود.

وی گفت: روزهای پایانی هفته با تغییر سمت باد، افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =