۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۰
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83368751
۲ نفر

برچسب‌ها

درگیری لفظی لاریجانی و حاجی دلیگانی

تهران-ایرنا-درگیری لفظی علی لاریجانی رییس مجلس و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مورد مصرف درآمدهای ناشی از اجرای احکام مقرر در مورد طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان برای دقایقی مجلس را به حاشیه کشاند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز-سه شنبه- مجلس در تذکری خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس در مورد پیشنهاد غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مورد اصلاح در تبصره ماده ۷ طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان گفت: اگر از تمام مجلس بپرسید که یکی از مزیت های این قانون این است که بگویند اموال نامشروع افراد صرف فقر زدایی و اشتغال می شود کسی مخالفت نمی کند اما نوع رفتار جنابعالی با نوع پیشنهاد کاتب باعث می شود که نمایندگان بگویند که نمی دانند چه اتفاقی افتاده است باید اجازه می دادید متن چاپ شده پیشنهاد کاتب در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

وی افزود: اگر هم متن رفع ابهام برای شما و قاضی زاده آمده من حرفم را پس می گیرم در غیر این صورت شما اشتباه کردید.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: اشتباه نکردیم شما هم قضاوت نکنید، آقای کاتب به عنوان یک نماینده اجازه دارد پیشنهاد جایگزین دهد اینکه نمایندگان متوجه نشدند از کجا این حرف می زنید نمایندگان رای دادند.

وی افزود: شما می گویید رفتار ما، ما چه رفتاری داشتیم؟ کاتب رفع ابهام کرد و من خواندن این تغییر عوض شود یا نشود چه تاثیری به حال من دارد.

لاریجانی ادامه داد: درآمدهای اعاده شده ناشی از اجرای احکام مقرر در قالب بودجه سنواتی صرف می شود من که مدافع نیستم، حرف شما چیز دیگری است این در بودجه سنواتی می آید.

وی گفت: فرض کنیم حرف شما درست است، نماینده حق دارد نظر دارد، شما حق ندارید بیشتر از نمایندگان دیگر حرف بزنید، حرف شما درست نیست و تذکرتان وارد نیست، حرف های شما شعار است

وی افزود: در متن تبصره فقرا وجود دارد و حذف نشده است مدعی همه نمایندگان شده اید و می گویید نمایندگان نفهمیدند و من فهمیدم.

در هنگام صحبت های علی لاریجانی حاجی دلیگانی با فریاد نسبت به صحبت های لاریجانی واکنش نشان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =