۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83368745
۰ نفر

برچسب‌ها

سه شنبه بدون خودرو با رکاب زنی مدیران شهری و اعضای شورای شهر مشهد

مشهد- ایرنا- جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری مشهد برای همراهی با شعار "سه شنبه های بدون خودرو" سوار بر دوچرخه مسیر میدان ملک آباد تا میدان شهدای این شهر را رکاب زدند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد روز سه شنبه در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران بر عزم جدی مدیریت شهری برای گسترش خطوط ویژه دوچرخه در سطح این کلانشهر تاکید کرد.

مجتبی بهاروند افزود: امسال تلاش مضاعفی برای توسعه زیرساختهای مسیر دوچرخه در مشهد در حال انجام است و می کوشیم میان خطوط دوچرخه سواری پیوستگی ایجاد شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: برای کاهش ترافیک شهری، گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه ضروری است.

احسان اصولی افزود: باید زیرساختهای لازم برای تحقق این هدف فراهم و زیرساختهای موجود نیز اصلاح شود.

محمدهادی مهدی نیا رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: مدیریت شهری با فرهنگسازی می تواند به گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان یک فرهنگ ارزشمند کمک کند.

سه شنبه های بدون خودرو پویشی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین در کشور از سال ۱۳۹۴ ابتدا از شهر اراک آغاز شد تا از این طریق شهروندان سه شنبه هر هفته به جای استفاده از خودرو شخصی، گزینه های مفیدتر مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا خودرو اشتراکی را برای انجام کارهای روزانه جایگزین کنند.

ستاد اجرایی این پویش با هدف توسعه فرهنگ زندگی در شهر دوستدار سلامت و محیط زیست، در دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد تا با نظارت و هماهنگی ۳۱ دفتر محیط زیست و توسعه پایدار ادارات کل ورزش و جوانان استانها تحقق این هدف را در سراسر کشور دنبال کند.

۷۵۰۵/۱۸۵۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =