شناسایی مادران نمونه ۲۹ استان کشور در ۲ سال اخیر انجام شده است

اراک - ایرنا - بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر گفت: شناسایی مادران شایسته در ۲۹ استان کشور ظرف مدت ۲ سال اخیر انجام شده است.

«غلامرضا محمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در اراک افزود: مادران نمونه استان مرکزی از بین ۵۶ گزینه مادر موفق توسط بنیاد فرهنگی بین المللی مادر انتخاب شده‌اند.

وی گفت: در جمع مادر نمونه استان مرکزی از سه مادر ارامنی اراکی نیز تجلیل می‌شود که نشان دهنده توجه بنیاد به جایگاه ادیان الهی است.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر بیان کرد: معرفی مادران نمونه آثار عمیقی در الگوسازی تربیتی دارد و به همین منظور اراک روز چهارشنبه میزبان تجلیل از ۱۲ مادر نمونه استان مرکزی است.

وی عنوان کرد: شایستگی مادر برای والدین خود، همسر خوب، تربیت فرزندان از نظر آموزشی، اخلاقی، شهروند فهیم و مشارکت فعال در عرصه‌های مختلف از شاخص‌های انتخاب مادر نمونه توسط داوران این بنیاد است.

محمدی تاکید کرد: استان مرکزی برای دومین بار میزبان برگزاری مادر نمونه است و سال گذشته نیز از بین ۸۴ مادر این استان ۱۲ مادر برگزیده شد.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر گفت: تهران، کهگیلویه و بویراحمد و سمنان هنوز مادران شایسته خود را انتخاب نکرده‌اند.

محمدی افزود: برای اولین بار در کشور از مادران ۱۷ قومیت و چهار دین الهی ایرانی در ۱۵ اسفند امسال تجلیل می‌شود.

وی اظهار داشت: این بنیاد در راستای برگزاری کنگره جایگاه و نقش مادر با دانشگاه‌های شیراز، تهران، مشهد، شهید بهشتی تهران و تبریز تفاهمنامه منعقد کرده است.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر گفت: اکنون این بنیاد در ۷۴ کشور به ثبت رسیده است و بنیاد با ۲ منشور حقوقی وابسته به هیچ گروه، نهاد، دسته و حزب سیاسی نیست و انجام هرگونه فعالیت سیاسی در بنیاد ممنوع است.

محمدی افزود: باید جایگاه قدسی مادران برای نسل جوان تبیین شود و این بنیاد برای معرفی هرچه بیشتر منزلت مادر اقدام به شناسایی و تجلیل از مادران نمونه کرده است.

وی اظهار داشت: خانواده رکن اساسی جامعه است و مادر به عنوان قلب این کالبد وظیفه خطیر و سنگین برعهده دارد.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر گفت: توجه ویژه به مادر در آموزه های دینی، اعتقادی و کتاب آسمانی ما مورد تاکید قرار گرفته است و در قرآن چهار بار نام مادر و ۲ بار نام پدر ذکر شده است.

محمدی افزود: مادر ستون و خیمه گاه خانواده و فرشته الهی است که به باور فرهیختگان، مادر شاهکار خلقت است که با قدرت همفکری و روحی و عاطفی نسل اینده را پرورش می دهد.

۴۹ درصد از جمعیت یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی را زنان تشکیل می دهند.

۶۹۹۱/‏۶۰۱۳/‏

برچسب‌ها