۶۰ تیم در طرح تابستانی پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان مشارکت دارند

زاهدان- ایرنا- فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با اجرای طرح نظارت تابستانی ۶۰ تیم پلیس راه با استقرار در محورهای ارتباطی جنوب این استان بر رفت و آمد خودروها و ترافیک راهها نظارت دارند.

سرهنگ یداله ستوده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای طرح تابستانی با تخلفات حادثه ساز رانندگی براساس قانون و مقررات به شدت برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: نبستن کمربند ایمنی، سبقت و سرعت غیرمجاز، استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی و انجام حرکات مارپیچ و خطرساز از جمله تخلفاتی است که پلیس راه با جدیت بیشتر با متخلفان برخورد می کند.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این طرح برای رفع موانع ترافیکی، امداد و نجات و کمک به مسافران در مواقع نیاز ادارات راه و شهرسازی، حمل و نقل جاده ای، هلال احمر، اورژانس و سایر سازمان های مرتبط مشارکت دارند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم محیط امنی در جاده های بین شهری و معابر داخل شهری برای هموطنان عزیز ایجاد کنیم تا مردم با خیال راحت و آسوده سفر کنند.

ستوده تصریح کرد: وجود راههای دو طرفه، قوس و پیچ های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در سیستان و بلوچستان است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستانهای شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستانهای جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =