طرح پویش گرم کتاب، محملی برای انس کودکان ایلامی با کتاب

ایلام - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام گفت: همزمان با آغاز فصل تابستان و شروع اوقات فراغت دانش آموزان استان، کانون اقدام به برگزاری طرح فرهنگی پویش گرم کتاب برای بچه ها در فضای باز پارک ها و بوستان ها کرده است.

مهدی جمالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح پویش گرم کتاب از اول تا آخر تابستان روزهای دوشنبه برای طیف سنی کودک و نوجوان در پارک کودک ایلام با حضور مربیان و مسئولان کانون برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح والدین در کنار بچه ها حضور دارند، افزود: همچنین این برنامه در سایر شهرستان های دارای مرکز یک روز در هفته برای بچه ها در بوستان ها و پارک های آن مناطق انجام می گیرد.

جمالی یادآور شد: در طرح پویش گرم کتاب بچه ها با راهنمایی مربیان کانون به فعالیت های متنوعی چون کاردستی، سفال گری، نقاشی می پردازند و این هنرها را با توجه به خلاقیت خود انجام می دهند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین برنامه های پویش کتاب ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در بین بچه ها و والدین آنها است و به بچه ها کتاب های چاپ کانون اهدا می شود.

وی افزود: در مراکز کانون هم کارگاه های تخصصی مستلزم پرداخت شهریه برای بچه ها و والدین آنها برگزار می شود که در این کارگاه های تخصصی شرکت کنندگان با مفاهیمی چون تمرین درست زندگی کردن و فراگیری مهارت های زندگی آشنا می شوند.

جمالی یادآور شد: همچنین باتوجه به گسترش فضاهای مجازی و عمومیت این فضاها، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اقدام به تامین و تهیه خوارک های خبری فرهنگی و آموزشی برای بچه ها و والدین آنها در فضاهای مجازی می کند. 

به گزارش ایرنا، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام دارای ۱۸ مرکز ثابت و سه مرکز سیار شهری و روستایی و یک کتابخانه پستی با هفت هزار عضو ۶ تا ۱۶ سال است.

۷۱۷۲/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =