ایران دومین تولیدکننده دستگاه ضدعفونی‌کننده نور مرئی در جهان است

تهران- ایرنا- مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: ایران دومین تولیدکننده پنل روشنایی و ضدعفونی‌کننده ایمن برای انسان در جهان به حساب می‌آید.

سید یاسر حسینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به کاربردهای پنل روشنایی و ضد عفونی‌کننده ایمن برای انسان اشاره کرد و افزود: این دستگاه دارای کاربردهایی مانند روشنایی محیط کار و بیمارستان، ضد عفونی‌کننده سطوح و هوا، از بین برنده عوامل عفونت‌های بیمارستانی و ارتقاء ایمنی چشم و پوست نوزادان، اطفال و بزرگسالان است.

وی اظهار داشت: این دستگاه تمامی استانداردهای لازم از جمله ایمنی پرتوی، ایمنی زیست پرتوی، سازگاری الکترومغناطیسی در تجهیزات پزشکی و میکروب‌کشی را اخذ کرده است.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان صمصام شید با اشاره به اینکه لامپ نوری میکروب‌کشی دارای گواهینامه ثبت اختراع است، گفت: فعالیت بر روی این دستگاه از سال ۹۴ آغاز و در سال ۹۵ ثبت اختراع شده و پس از طراحی توسط محققان این شرکت، به تولید انبوه رسیده است.

حسینی، قیمت ارزان را مهمترین مزیت دستگاه ایرانی نسبت به مشابه خارجی آن اعلام کرد و گفت: قیمت دستگاه حدود یک پنجم نمونه‌های خارجی و کیفیت این دستگاه در حد مشابه آمریکایی است.

وی اظهار داشت: اکنون برای ضدعفونی کردن بیمارستان‌ها از مواد شیمیایی یا لامپ‌های UV استفاده می‌کنند که این کار برای بدن مضر است، وقتی از این موارد استفاده می‌شود، حدود ۸ ساعت کسی نباید در محیط قرار داشته باشد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: دستگاه ایرانی ضدعفونی‌کننده نور مرئی ضرری برای انسان ندارد و همزمان با ضدعفونی، نور محیط را نیز تامین می‌کند.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha