۲۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش آبیاری نوین قرار گرفت

گچساران - ایرنا - مدیر آب‌ و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان در یک سال گذشته با ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار زیر پوشش سامانه‌های آبیاری نوین قرار گرفت.

عبدالعلی بهاءالدینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان زمین کشاورزی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده است.

وی عنوان کرد: ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین از ابتدای سال گذشته تاکنون در استان هزینه شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اجرای طرح آبیاری نوین از سیاست های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است از برنامه ریزی برای اجرای این طرح‌ها در یکهزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان در سال جاری خبر داد.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۳۴ هزار هکتار زمین کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به سامانه‌های آبیاری قطره‌ای و بارانی مجهز شده است.
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزایش بهره‌وری، سهولت آبیاری، امکان آبیاری زمین‌های شیب دار و جلوگیری از شست و شوی بی‌رویه خاک، صرفه جویی در نیروی کار و پیشگیری از کارهای سخت را از جمله مزایای استفاده از روش‌های نوین آبیاری ذکر کرد.
به گفته کارشناسان، اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار سبب صرفه جویی ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب سفره‌های زیرزمینی در استان شده است.
کهگیلویه و بویراحمد ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد.

سالیانه بیش از ۹۰۰ هزار تن محصول کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.

۸۱۴۳/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =