۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83368663
۰ نفر
روزنامه پاکستانی:اتهامات ترامپ علیه ایران بی اساس است

اسلام آباد - ایرنا - یک روزنامه پاکستانی در مطلبی نوشت اتهامات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران در خصوص مسائل هسته ای بی اساس ،واهی و در راستای پیاده کردن نقشه های این کشور در منطقه است .

روزنامه نوای وقت پاکستان روز سه شنبه در ادامه این سرمقاله اضافه کرد رویکرد دوگانه امریکا در خصوص تحولات منطقه و یارگیری از برخی کشورهای عربی غیر عادی و باعث افزایش تنش درمنطقه می شود.

در بخشی از این مقاله آمده است تنش آفرینی در منطقه و افزایش اختلاف میان کشورهای اسلامی باعث سوء استفاده هرچه بیشتر آمریکا و قدرت های جهانی خواهد شد.

نویسنده این مقاله با اشاره به سابقه امریکا در کاربرد بمب اتمی در جنگ جهانی نوشت واشنگتن با این سابقه با تشکیل نهادهای به اصطلاح نظارت بر سلاح های اتمی به دنبال جلوگیری دیگر کشورها از رشد در زمینه صنعت هسته ای است.

نوای وقت نوشت: متاسفانه سازمان ملل که نیز تحت تاثیر خواسته های واشنگتن قرار گرفته هیچ کاری از پیش نبرده و در برابر تبعیض و رویکردهای جنجال برانگیز آمریکا در قبال سایر کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران سکوت کرده است.

به نوشته این روزنامه اردو زبان، آمریکا برای پیشبرد اهداف مشکوک خود در منطقه فقط به دنبال وارد کردن اتهامات واهی علیه ایران است، واشنگتن به بهانه حملات اخیر در خلیج عمان و بندر الفجیره در صدد اجرای نقشه‌های خود است.

این روزنامه اردو زبان پاکستانی در ادامه نوشت، ایرا ن به تمامی تعهدات خود از جمله ان پی تی عمل کرده است اما چرا آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست.

درادامه این مطلب اضافه شده اس: متاسفانه آمریکا از اختلافات میان امت اسلامی به صورت گسترده بهره برداری مالی می‌کند و برخی از کشورهای منطقه را تبدیل به انبار تسلیحات کرده است.

نوای وقت هشدار داد که اگر آمریکا به اقدامات توسعه طلبانه و جاه طلبانه خود علیه ایران پایان ندهد تبعات منفی آن تمام کشورهای منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد گذاشت بنابراین قدرت های جهانی و سازمان‌های موثر بین المللی باید برای جلوگیری از رویارویی در منطقه نقش آفرینی کنند و اجازه ندهند تنش‌ها باعث نابودی صلح در منطقه و جهان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =