۲۷۶ میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خراسان شمالی شد

بجنورد- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۲۷۶ میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سدهای استان شده است که ۲۲۱ میلیون مترمکعب مربوط به امسال است.

وحید واسطه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به ۱۴۱ میلیون متر مکعب آبی که در پشت سدهای استان ذخیره شده در حال حاضر ۶۰ درصد مخازن سدهای استان پر است که در مقایسه با سال قبل ۳۲ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه گفت: اکنون به منظور مدیریت حجم سیلاب های آتی رهاسازی بخشی از آب ذخیره شده در مخزن دو سد بیدواز و چندیر در حال انجام است.

واسطه افزود: از ابتدای سال آبی جاری ۱۲۴ میلیون مترمکعب، آب وارد سد شیرین دره شده است و در این مدت حدود ۱۱۵ میلیون متر مکعب آب از مخزن سد رهاسازی شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال آبی جاری میزان بارندگی ۴۰۲ میلیمتر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳۰ درصد و نسبت به متوسط دراز مدت حدود ۷۰ درصد افزایش بارندگی داشتیم.

واسطه خاطرنشان کرد: رهاسازی آب از سد چندیر در شهرستان راز و جرگلان و سد بیدواز در شهرستان اسفراین با دبی ۵/۱ مترمکعب در ثانیه در حال انجام است.

اکنون هفت سد با حجم ۲۲۱ میلیون مترمکعب آب در خراسان شمالی در دست بهره برداری است که آب کشاورزی ۲۲ هزار هکتار از زمین‌های پایین دست را تامین می‌کند.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =