۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 1020
کد خبر: 83368638
۱ نفر

برچسب‌ها

تولید عسل در چهارمحال و بختیاری افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیر امور طیور و زنبور عسل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش های بهاری و پوشش گیاهی مطلوب امسال باعث افزایش ۱۵ درصدی تولید محصول عسل این استان شد.

حسن رحمانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، از آغاز برداشت محصول عسل در استان خبر داد و افزود: سال گذشته حدود یکهزار و ۵۰۰ تن عسل در استان تولید شد که پیش بینی می‌شود امسال تولید به یکهزار و ۷۰۰ تن برسد.
وی با اشاره به افزایش ۷ درصدی کلنی های زنبور عسل در استان گفت: میانگین تولید عسل در هر کلنی ۹.۶ کیلوگرم است که امسال به میزان ۱.۲ کیلوگرم در هر کلنی افزایش یافته است.
رحمانی تصریح کرد: گرمای کم سابقه تابستان امسال، احتمال تلفات زنبور عسل در استان در صورت رعایت نکردن نکات آموزشی افزایش خواهد داد.
مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: تعداد کلنی‌های زنبور عسل چهارمحال و بختیاری بر اساس آمارگیری بیش از ۱۹۵ هزار کلنی بومی و ۱۵۰ هزار کلنی مهاجر است.

وی از توزیع به موقع سهمیه شکر قیمت مصوب دولتی بین زنبورداران استان در سال جاری خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده محدودیتی در تأمین شکر مورد نیاز وجود ندارد.
وی با اشاره به استقرار کلنی زنبورداران کوچرو در باغات شهرستانهای کوهرنگ، بن، لردگان و اردل در فصل تابستان گفت: با سرد شدن هوا، زنبورداران کوچرو به سمت مناطق قشلاقی حرکت می‌کنند.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و گونه‌های گیاهی از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل در کشور است.

۶۱۹۹/‏۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =