۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 1615
کد خبر: 83368629
۰ نفر

برچسب‌ها

پساب فاضلاب بهترین روش برای آب دهی فضای سبز است

گناوه-ایرنا- معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر گفت: استفاده از پساب فاضلاب خانگی بهترین راه برای تامین آب فضای سبز در این استان است.

علی محمدی روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات حوزه آب گناوه در فرمانداری این شهرستان افزود: پساب فاضلاب پایدارترین منبه برای فضای سبز است بگونه ای هم اینک عمده کشورهای دنیا و حتی شهرهای ایران از جمله در مشهد از این قابلیت استفاده می‌کنند.

وی اظهارداشت: حجم آب پساب فاضلاب گناوه حدود ۲ میلیون مترمکعب درسال است که باید از این فرصت برای اب دهی به فضاهای سبز این شهر بجای آب شرب استفاده کرد.

معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان بوشهر بیان کرد: باتوجه به اینکه اجرای پساب فاضلاب برای شهرداری‌ها هزینه بر است از شهرداران شهرهای شمالی استان انتظار می‌رود از طرح مطالعاتی شهرداری بوشهر استفاده و اجرایی کنند.

محمدی گفت: بی هزینه ترین و زودبازده ترین راه برای برون رفت از مشکلات فراروی در مصرف بالای آب در برهه کنونی آموزش ترویج فرهنگ مصرف است.

معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان بوشهر اظهارداشت: لایروبی رودخانه حله که مطالعه آن انجام و پیمانکار آن انتخاب شده بدلیل داشتن معارضات اجتماعی منطقه‌ای معطل مانده و این شرکت آماده اجرای آن است.

وی ادامه داد: عمده آب استان بوشهر از سدکوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد تحت مدیریت شرکت آبرسانی خلیج فارس براساس تخصیص و توزیع آب از سال ۸۵ انتقال و تأمین می‌شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر با جمعیت ۱۰۳ هزارنفر در شمال استان بوشهر قرار دارد که آب آشامیدنی این منطقه از طریق سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد تامین می‌شود.

۶۱۶۴/‏‬ ۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =