۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۰
کد خبرنگار: 1049
کد خبر: 83368573
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه تبریز: صرفه جویی در مصرف آب واجب و ضروری است

تبریز - ایرنا - امام جمعه تبریز گفت: صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از هدررفت آن واجب و ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم دوشنبه شب در دیدار جمعی از مدیران و معاونان شرکت آب و فاضلاب استان و نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد فعال در زمینه کاهش مصرف آب با وی، افزود: با توجه به شیرین بودن حدود ۲.۵ درصد از منابع آبی دنیا جلوگیری از هدر رفت این منابع وظیفه همگانی است.

وی با تاکید بر مصرف درست و بهینه آب، اظهار داشت: با وجود برخورداری ایران از منابع آبی فراوان، قرار گرفتن در کمربند خشک و نیمه خشک موجب بروز مشکلاتی در حوزه آب می شود بنابراین این موضوع ضرورت صرفه جویی در مصرف آب را دوچندان می کند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه زندگی همه جانداران وابسته به آب است، گفت: نباید به بهانه وضو گرفتن، مسواک زدن و استحمام در مصرف آب زیاده روی کرد و برای جلوگیری از هدر رفت آب نیز باید فرسودگی شبکه آب رسانی شهری را برطرف کرد.

حجت الاسلام آل هاشم، ادامه داد: قطر کم لوله‌های شبکه آب شهری موجب افت شدید فشار آب و ترکیدگی‌های مکرر لوله‌های آب در تبریز و دیگر شهرهای استان می‌شود و این مساله موجب هدررفت حجم بالایی از آب آشامیدنی می‌شود که باید در این زمینه نیز اقدام اساسی انجام شود.

وی با اشاره به قدمت بیش از ۲۰ ساله لوله‌های آب در برخی از مناطق تبریز بر نوسازی خطوط انتقال آب برای جلوگیری از ترکیدگی و هدررفت آب تاکید کرد.

در این دیدار علیرضا ایمانلو، مدیر شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت های این شرکت ارایه کرد.

۸۰۲۳/‏۳۰۷۷