۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 1176
کد خبر: 83368570
۰ نفر
دولت برای رفع مشکلات سیستان و بلوچستان جدی است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت امروز تمام قد برای بر طرف کردن معضلات این استان وارد عمل شده است اما اگر به نتیجه نرسیم مقصر مسئولان منطقه هستند بنابراین برای رسیدن به موفقیت باید یک باور و نگاه واحد وجود داشته باشد.

احمدعلی موهبتی دوشنبه شب در کارگروه باز آفرینی شهری و بافت های فرسوده سیستان و بلوچستان که با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوری در سرسرای اجتماعات استانداری این استان برگزار شد اظهار داشت: حاشیه نشینی یکی از معضلات این استان محسوب می شود که دولت به درستی این مشکل را دیده و برای برطرف کردن آن ورود کرده است.

وی عدم برنامگی، نیاز جامعه و طمع برخی از افراد را از جمله دلایل و مشکلات پیش روی برنامه ها دانست و افزود: طرح و برنامه های ارائه شده در حوزه باز آفرینی دارای نواقصی است که باید به سرعت اصلاح و عملیاتی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیش از اعتبار نیاز به یک اراده قوی داریم افزود: برای رسیدن به موفقیت همه باید پای کار بوده و نگاه به این مشکل به منزله برخورد با یک زلزله هشت ریشتری دیده شود.

وی ادامه داد: باید به کسانی که شهروند این نظام هستند خدمات شایسته ارائه و با متخلفان و طمعکاران که در صدد سوء استفاده هستند برخورد قاطع انجام شود.

موهبتی نقش مردم در پیشبرد این برنامه ها را مهم دانست و افزود: باید نقش مردم، ائمه جمعه و جماعات، مولوی ها، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و سایر ارگانها دیده شود.

وی تصریح کرد: اگر باور و اعتقاد دینی داریم خدمت به مردم را بپذیریم و همه با این نگاه باید خدمتگذار مردم بوده و برای آن تلاش کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: طرح و برنامه باز آفرینی در سیستان و بلوچستان یکی از برنامه های مهم و کارآمد است که در صورت به نتیجه نشستن الگویی موفق برای تمام کشور خواهد بود.

فرماندار شهرستان زاهدان نیز در این نشست گفت: حاشیه نشینی در این شهر یکی از مشکلاتیست که همواره در برطرف کردن آن تلاش شده و نتایج خوبی در این زمینه بدست آمده است.

ابوذر مهدی نخعی بیان کرد: ۴۴ درصد حجم شهر زاهدان در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند که از بسیاری از شاخص های عمومی و حداقلی برخوردار نیستند.

وی نگاه به حاشیه نشینی شهر زاهدان را به مثابه یک منطقه زلزله زده دانست و افزود: مشکلات بسیاری در این مناطق وجود دارد که باید اساسی حل و برطرف شود.

فرماندار شهرستان زاهدان تصریح کرد: مردم نقش مهمی در برطرف کردن مشکلات و پیشرفت کار دارند و بدون پشتوانه مردم نمی‌توان کاری را جلو برد.

وی اظهار داشت: برنامه‌های خوبی برای برطرف کردن مشکلات مناطق حاشیه‌ای شهر زاهدان در نظر گرفته شده که در نوع خود بی نظیر است و در صورت تحقق الگویی موفق برای سایر مناطق کشور خواهد شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بیان کرد: حاشیه نشینی یکی از مشکلات ویژه در حوزه شهری زاهدان است که روز به روز نیز در حال گسترش است.

علیم یار محمدی ادامه داد: ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در حوزه حاشیه ای شهر زاهدان زندگی می‌کنند که فاقد حتی یک مدرسه مناسب هستند.

وی تصریح کرد: دولت نگاه ویژه و تلاش‌های بسیاری برای برطرف کردن معضل حاشیه نشینی در شهر زاهدان و سایر شهرهای سیستان و بلوچستان دارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاشیه نشینی دارای مشکلات و معضلات فراوانی است اظهار داشت: برنامه‌های خوبی برای مناطق حاشیه‌ای این شهر در نظر گرفته شده که به زودی انجام خواهد شد.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =