معاون فرماندار میانه بر استقرار خودروهای آتش نشان در پارک جنگلی تاکید کرد

تبریز - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه میانه بر ضرورت استقرار خودروهای آتش نشانی در محل پارک جنگلی و پاکسازی و قطع درختان خشک شده تاکید کرد و خواستار نظارت منابع طبیعی به این موضوع و ارسال گزارش ماهانه به فرمانداری شد.

به گزارش ایرنا، مهدی مشایخی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به گرم شدن هوا و احتمال آتش سوزی در مراتع و پارک‌های جنگلی اشاره کرد و گفت: باید کلاس‌های آموزشی در راستای روشنگری و آگاهی دهی نسبت به تبعات منفی آتش سوزی به جامعه بهره برداران و شهروندان برگزار شود.

وی اضافه کرد: در نقاط صعب العبور در زمان آتش سوزی باید از ظرفیت دهیاری‌ها، جمعیت هلال احمر، بسیج و تیپ ۳۶ زرهی نیز استفاده شود.

مشایخی خواستار اقدام راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به پاک سازی و هرس علف‌های شانه جاده‌های مواصلاتی شد و افزود: فرمانداری و منابع طبیعی نیز پیگیری‌های لازم را در خصوص تأمین تجهیزات اطفای حریق انجام خواهند داد.

وی گفت: آب و فاضلاب روستایی در روستاها و آب و فاضلاب شهری در شهرهای تابعه باید نسبت به تعبیه شیرهای برداشت آب آتش نشانی در مکان‌هایی که ایستگاه و ذخیره گاه آب وجود دارد اقدام و نقشه و مختصات آن را تهیه و در اختیار مدیریت بحران قرار دهند.

مشایخی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست تا در راستای وظایف قانونی خود در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی در عرصه‌های ملی و زراعی ضمن اطلاع رسانی بموقع نسبت به بسیج مردمی روستا و اطفای حریق تا رسیدن نیروهای امدادی اقدامات لازم را معمول دارند.

۳۰۷۷/‌۷۲۳۱