۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 83368555
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت کلزا در مزارع روانسر آغاز شد

کرمانشاه– ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر، از آغاز عملیات برداشت محصول کلزا از سطح ۸۵۰ هکتار مزارع این شهرستان خبر داد.

‌سیامک الیاس پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بیشترین سطح کشت کلزا در دهستان حسن آباد انجام شده است.

وی با بیان اینکه بر اثر سیل فروردین ماه سالجاری ۸۰ هکتار از مزارع کلزای این شهرستان دچار خسارت شد، اضافه کرد: پپیش بینی می‌شود امسال بیش از ۲ هزار تن کلزا از مزارع شهرستان روانسر برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی روانسر یادآور شد: سال گذشته ۶۳۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان به کشت کلزا اختصاص داشت و ۲ هزار و ۳۷۰ تن کلزا برداشت شد.

الیاس پور با بیان اینکه امسال پنجمین سالی بود که کلزا در روانسر کشت شده اظهار داشت: توسعه کشت دانه‌های روغنی با محوریت زراعت کلزا از جمله برنامه‌های مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان است.

وی برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی، استقبال خوب کشاورزان کلزا کار، انتخاب زمان کشت مناسب توسط کارشناسان، تأمین و تدارک به موقع نهاده‌های مورد نیاز و تهیه و آماده سازی ادوات کاشت را از دلایل افزایش سطح زیرکشت این محصول در سال جاری عنوان کرد.
مدیر جهاد کشاورزی روانسر افزود: نیاز کشور به تأمین مواد اولیه تولید روغن خوراکی و رسیدن به خودکفایی در تولید دانه‌های روغنی، نیاز کم کلزا به آبیاری و جلوگیری از خسارت بیشتر به منابع آب‌های زیرزمینی و تناوب زراعی مناسب با سایر محصولات مهمترین دلایل توسعه کشت کلزا در روانسر بوده است.
شهرستان روانسر دارای ۶۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این مقدار ۱۶ هزار هکتار آبی و مابقی دیم است.
روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

۷۴۵۵/۸۰۶۶

اخبار مرتبط