۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83368535
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح اصلاح تقاطع ضیاءآباد به کندی پیش می رود

قزوین - ایرنا - معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: ادامه عملیات پروژه اصلاح تقاطع ضیاءآباد-قزوین به دلیل وجود تاسیسات موجود در محل به کندی پیش می رود.

مجتبی دایی دایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تقاطع ضیاءآباد چهارراه ارتباطی استان‌های شمالی، جنوبی، غربی و مرکزی کشور را برقرار کرده و به دلیل کوتاه کردن مسیر، هزینه انتقال بار و مسافرت‌های بین استانی را به دلیل کاهش سوخت تا حد زیادی نیز کاهش می‌دهد.

وی، این مکان را یکی از نقاط حادثه خیر استان برشمرد و اضافه کرد: ایجاد مسیرهای انحرافی با طول و عرض مناسب در ابتدای رمپ های خروجی و ورودی آن به آزادراه قزوین - زنجان، باعث کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه سبک و سنگین شده و این مساله ارتقای ضریب ایمنی، کاهش مرگ و میرهای ناشی از تصادفات را به دنبال دارد.

این مسئول حوزه راه تصریح کرد: دسترسی‌های موجود در تقاطع ضیاءآباد - نیکویه، حد فاصل آزادراه قزوین - زنجان به دلیل ترددهای غیرمجاز و غیر اصولی رانندگان و نبودن ایمنی‌های لازم متاسفانه سالانه موجب مرگ میر و سوانح مختلف جاده‌ای شده که بر این اساس اصلاح و ایمنی این تقاطع سال گذشته در برنامه‌های جدی این اداره کل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه انجام این پروژه ۲۴ ماه به طول می انجامد، یادآور شد: عملیات اجرای این پروژه با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار پس از تعطیلات نوروزی امسال آغاز و همزمان نیز مکاتبات لازم با دستگاه‌های خدمات رسان از جمله مخابرات، برق و گاز به منظور جا به جایی تاسیسات موجود در محل به انجام رسید.

دایی دایی با اشاره به پیشرفت فیزیکی کمتر از ۱۰ درصدی پروژه یاد شده، گفت: با توجه به انجام بخش کوچکی از عملیات خاکبرداری محل، به نظر می‌رسد با تسریع عملیات دستگاه‌های خدماتی یاد شده و نیز رفع معارض و آزادسازی بستر، شاهد سرعت کار از سوی پیمانکار خواهیم بود.

وی افزود: اصلاح تقاطع ضیاءآباد شامل چهار رمپ ورود و خروج از آزادراه قزوین - زنجان به شهر ضیاآباد به طول ۴۰۰ متر و ۲ میدان در بخش‌های شمالی و جنوبی زیرگذر موجود است که احداث آن براساس موازین فنی و استانداردهای روز جهانی عبور و مرور ایمن برای وسایل نقلیه سبک و سنگین صورت می‌گیرد.

۸۰۵۴*۳۰۱۳