۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83368515
۰ نفر

برچسب‌ها

عزت کشور  برگرفته از اقتدار قضایی در حمایت از برخورد با ضد ارزش ها است

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: امروز اقتدار و عزت کشور برگرفته از اقتدار قضایی در حمایت از برخورد با ضد ارزش ها است که همگرایی پلیس با دستگاه قضائی در تحقق آن بسیار اثرگذار است.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس زنجان سردار رحیم جهانبخش در نشست قضایی - انتظامی زنجان ضمن تبریک هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه تعامل پلیس و دستگاه قضایی باعث افزایش رضایت مردم و ارتقا سطح امنیت در جامعه می شود افزود: تعامل دو جانبه نیروی انتظامی و دادگستری امری اجتناب ناپذیر بوده و مشارکت بیشتر مردم و نهادها با دستگاه قضا و نیروی انتظامی زمینه ساز تحقق امنیت پایدار در جامعه است.

وی بر همکاری و تعامل تنگاتنگ نیروی انتظامی با دادگستری تاکید و تامین امنیت برای شهروندان را نیز امری بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: ایجاد و برقراری حفظ و امنیت مثال زدنی حاکم بر استان حاصل تلاش های شبانه روزی سبزپوشان نیروی انتظامی با حمایت های بی دریغ و همه جانبه دستگاه قضایی استان از این نیرو است که فضا را بر مجرمان و مخلان نظم و امنیت تنگ کرده است.
فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه راه تمدن سازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از مسیر مردم محوری و جامعه پذیری عبور می کند، تصریح کرد: ضمانت اجرایی پلیس، دستگاه قضایی است.

جهانبخش با بیان اینکه قوه قضائیه سازمانی پیشرو در گام دوم انقلاب است، افزود: هیمنه ارزش های انقلاب اسلامی، انسجام اجتماعی و ملی ما، کل سلطه گری غرب به ویژه آمریکا را دچار لرزه کرده است و این نشان می دهد که اقتدار و ارزش های نظام جمهوری اسلامی همچنان پابرجا و استوار است.
وی قوه قضائیه را بزرگترین پناهگاه و ملجا مردم دانست و با بیان اینکه امروز وجهه ضد فساد قوه قضائیه خیلی از ثواب ها، راستی و درستی و هنجار ها را در جامعه شکل می دهد. اظهار داشت: مجموعه انتظامی استان براساس رویکرد جامعه محوری در تلاش است تا حداکثر مشارکت عمومی را در تأمین امنیت پایدار جلب و احساس آرامش واقعی را در بین شهروندان ایجاد کند.

این مسئول تاکید کرد: تعامل نیروی انتظامی و دستگاه قضا یکی از عوامل بسیار مهم در کاهش آسیب ها و جرایم مختلف است که همواره زمینه ساز ایجاد امنیت پایدار در جامعه خواهد شد.
این مقام ارشد انتظامی استان زنجان، قانون و قانون گرایی را شاخصه یک جامعه اسلامی دانست و بیان داشت: پلیس به عنوان یک نیروی جامعه محور و مردمی با بهره‌مندی از اخلاق و منش اسلامی و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سعی دارد مطابق قانون به وظیفه خود به نحو مطلوب عمل کند.

نیروی انتظامی و دستگاه قضا مکمل یکدیگر در اجرای قانون هستند
رئیس کل دادگستری استان زنجان نیز با تقدیر از اقدامات پلیس در برقراری نظم و امنیت مطلوب و با بیان اینکه نیروی انتظامی و دستگاه قضا مکمل یکدیگر در اجرای قانون هستند، گفت: همکاری و همراهی شهروندان در بحث پیشگیری نقش موثر و بسزایی در کاهش وقوع جرایم می تواند داشته باشد و شهروندان باید در این مقوله مهم، پلیس را یاری کنند.
حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به اینکه دستگاه قضا از پلیس در برخورد با هنجارشکنان حمایت می کند افزود: دستگاه قضا با قاطعیت از نیروی انتظامی در زمینه های مختلف برای پیشبرد اهداف این نیرو حمایت و با مخلان و برهم زنندگان نظم و امنیت در این استان به شدت برخورد می کند.
حجت الاسلام صادقی نیارکی برقراری امنیت و حفظ آرامش مردم در جامعه را هدف اصلی دستگاه قضا در کنار پلیس دانست و اظهار داشت: نیروی انتظامی در استان یک تعامل ضابطه مند و منطقی با همه سطوح حاکمیتی، مردم و دستگاه قضا دارد و بخش زیادی از فعالیت های این نیرو در عرصه ارتباطی با قوه قضائیه شکل می گیرد که این ارتباط بسیار خوب و مثبت است.
وی با اشاره به پیچیدگی جرایم در جامعه، اظهار داشت: دستگاه قضا و پلیس نباید از چرخه سریع و تند پیشرفت علوم عقب بمانند و به دلیل استفاده مجرمان از تکنیک های مختلف در جرایم، ما نیازمند کشف علمی جرایم هستیم.
حجت الاسلام صادقی نیارکی از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با بی حجابی و ناهنجاری ها در جامعه حمایت کرد و افزود: مقابله با جرایم و فساد در جامعه، امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و نباید نیروی انتظامی و دستگاه قضا فرصت پیشرفت را در جامعه به مجرمان بدهد.
رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه پلیس و و دستگاه قضائی همواره باید انجام فعالیت ها و اقدامات فرهنگی و آموزشی در پیشگیری از جرایم مختلف را در اولویت کاری خود قرار دهند، گفت: نیروی انتظامی و قوه قضائیه دو بال پرقدرت امنیت هستند که همواره باید هماهنگ و همسو حرکت کنند تا چتر امنیت به گونه ای مطلوب در جامعه گسترانده شود.

در پایان این مراسم از طرف فرماندهی انتظامی استان زنجان، از رئیس کل دادگستری زنجان، دادستان و مسئولان قضایی استان با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد.

۶۰۸۴/‌۸۰۶۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =