۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83368500
۰ نفر

برچسب‌ها

بهسازی آسفالت آزادراه قزوین - زنجان آغاز شد

قزوین - ایرنا - معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: عملیات لکه گیری، بهسازی و روکش بخشی از هر 2 باند آزادراه قزوین - زنجان آغاز شد.

جواد حق لطفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آغاز فصل گرم سال که از نظر فنی مساعد انجام لکه گیری و روکش آسفالت است، عملیات بهسازی و روکش حدود ۳۰ کیلومتر از ۲ باند رفت و برگشت آزادراه قزوین - زنجان در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار گرفت.

به گفته وی، برای اجرای این طرح یاد شده ۱۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی این اداره کل پیش بینی شده و مدت زمان اجرای پروژه نیز تا پایان تعطیلات تابستانی خواهد بود.

این مسئول راهداری، پیش بینی افزایش سفر در تابستان را از عوامل مهم اجرای عملیات روکش این آزادراه برشمرد و تاکید کرد: اداره کل راهداری با استمرار عملیات لکه گیری و روکش آسفالت امیدوار است تا ضمن افزایش ضریب ایمنی راه و بهبود طول عمر آسفالت مسیر، شاهد کاهش حوادث و سوانح جاده‌ای باشد.

حق لطفی اجرای روکش آسفالت در سطح جاده های اصلی و فرعی استان را در راستای وظایف و اقدامات مستمر راهداری دانست و اظهار داشت: اجرای چنین عملیات هایی در طول سال و به خصوص در فصل گرما به طور مستمر در سطح راه های ارتباطی ادامه می یابد و امیدواریم با تلاش های صورت گرفته در حوزهای فنی و اجرایی، بخش مهمی از مشکلات آسفالت راه های را برطرف سازیم.

قزوین با داشتن ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی، ۱۲ دستگاه تونل، ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و ۲۳۰ کیلومتر طول روشنایی راه ها، یکی از پرترافیک ترین نقاط جاده‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

۸۰۵۴*۳۰۱۳