۸۵ درصد جمعیت  شهرستان  دشتی دارای اینترنت  پر سرعت هستند

بوشهر-ایرنا- فرماندار دشتی گفت: ۸۵ درصد جمعیت این شهرستان دارای اینترنت پرسرعت خانگی هستند که از این شمار ۳۵ درصد ۴جی و مابقی ۳جی برخوردار شده اند.

عبدالله نادری روز سه شنبه در نشست با مسئولان شهرستان دشتی افزود: دشتی در زمینه اتصال به اینترنت خانگی از شهرستان‌های پیشتاز استان است.

وی افزود: در ۲ سال گذشته توجه ویژه ای به توسعه زیر ساخت‌های مخابراتی و اینترنتی شهرستان دشتی به ویژه روستاهای این شهرستان شده و تا کنون ۱۸ دکل مخابراتی در شهرها و روستاها این شهرستان نصب و راه‌اندازی شده است.

نادری اضافه کرد: امسال دکل مخابراتی روستای سرمک از مناطق دور افتاده دشتی نصب و راه اندازی شد و کار نصب دکل مخابراتی در روستای دهوک نیز در دست اجراست که به زودی این روستا نیز به اینترنت پر سرعت برخوردار خواهد شد.

فرماندار دشتی ادامه داد: در چند سال گذشته بیش از ۱۵۰ کیلومتر فیبر نوری در شهرستان نصب و راه اندازی شده که باعث بهبود خدمات دولت الکترونیکی شده است.

نادری گفت: هنوز تعداد از روستاهای دشتی با مشکل زیرساخت‌های ارتباطی مواجه هستند و با توجه به برگزاری انتخابات حساس مجلس در سال جاری انتظار می‌رود با نصب دکل‌های جدید این روستاها نیز از اینترنت پرسرعت برخوردار شوند.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/‏۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =