تاکید استاندار آذربایجان غربی بر لزوم توجه ویژه به بخش کشاورزی

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: سهم اشتغالزایی، ارزآوری و اقتصادی بخش کشاورزی استان با در نظر گرفتن ظرفیت های ویژه آن لزوم توجه بیش از پیش را به این بخش نشان می دهد.

به گزارش ایرنا محمد مهدی شهریاری روز دوشنبه در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی در تهران با ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی استان، ظرفیت‌ها و مشکلات، خواستار اهتمام جدی این وزارت برای تحول آفرینی در بخش کشاورزی استان شد.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود، گفت: از حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن سیب درختی تولیدی آذربایجان غربی باید حدود ۸۰۰ هزار تن آن صادر شود و لازم است مسؤولان نسبت به این امر توجه کنند.

در این نشست که نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، ضمن بررسی مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی استان، تدابیر لازم در خصوص حرکت به سمت کشاورزی صنعتی، خرید و صادرات سیب، آبیاری مدرن و سیاست‌های تشویقی و حمایتی از کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت.

آذربایجان غربی استانی مبتنی بر اقتصاد کشاورزی است و ۲۳۵ هزار بهره بردار در این زمینه مشغول به کار هستند و سالانه ۶ میلیون تن محصول تولید می‌کنند.

وجود صنایع تولیدی مرتبط و صنایع تبدیلی فراوان در این استان موجب شده است تا توجه به صادرات در این بخش دارای اولویت خاص باشد و مواد غذایی جز مهمترین محصولات تولیدی و صادراتی به شمار رود.

۷۱۲۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =