بیش از یک تن مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شد

شهرکرد- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: در بهار امسال افزون بر یکهزار و ۱۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شد.

سردار غلامعباس غلامزاده شامگاه دوشنبه در همایش اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر همزمان با سومین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکید کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد دارد.

وی افزود: برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، پلمپ تعدادی از منازل و فروشگاه های آنان، پاکسازی نقاط آلوده، توجه به آموزش و آگاهی بخشی جامعه و استفاده از ظرفیت رسانه ها جزو مهمترین اولویت های نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری در امر مبارزه با مواد مخدر است.

غلامزاده تصریح کرد: تلاش چهارمحال و بختیاری برای برخورد با معتادان متجاهر بیش از گذشته است و انتظار است متولیان امر مانند بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در راستای کمک به منظور اثربخشی ترک اعتیاد کمک کنند تا برگشت معتاد رخ ندهد.

وی یادآور شد: با توجه به فراوانی و جمعیت بسیار بالای زیر مجموعه آموزش و پرورش می توان از این ظرفیت برای ارتقای کمی و کیی پیشگیری در حوزه مبارزه با مواد مخدر بهره گیری کرد.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم نیروی انتظامی در راستای تدابیر مقام معظم رهبری و نیاز سنجی، مبارزه با مواد مخدر است که تلاش ها در این حوزه به صورت شبانه روزی است.

غلامزاده گفت: برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر و اعتیاد در بین کارمندان دستگاه های اجراییٰ، محیط های کارگری و ناوگان حمل و نقل، اقدامات مورد نظر صورت گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در عرصه تقاضا مهارت "نه گفتن" بسیار مهم است.

سید محمد موسوی تاکید کرد: بسیاری جوانان در گروه دوستان قدرت "نه گفتن" یا "جرأت مندی" را نداشته اند که همین عامل باعث اعتیاد آنان خواهد شد.

وی با اشاره به روی آوردن دوباره به اعتیاد از سوی ۸۰ درصد معتادان بعد از ترک افزود: در این راستا طرح امید طرح سبک پایه برای معتادانی اجرایی شده که بعد از ترک به دلیل پذیرش نشدن در جامعه باز هم به اعتباد برگشته اند.

موسوی تصریح کرد: ۱۲۴ مرکز عرضه قلیان در چهامحال و بختیاری با همکاری مرکز بهداشت و سایر دستگاه های اجرایی متولی در استان پلمپ شده شده است.

وی یادآور شد: این عامل باعث می شود تا دسترسی آسان به انواع دخانیات به عنوان دروازه ورود به اعتیاد بسته باشد.

به گزارش ایرنا، در این همایش از تعدادی خانواده های شهداء و جانبازان، دستگاه های اجرایی برتر و سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

همچنین منشور توسعه مشارکت های اجتماعی و مردمی حوزه مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری رونمایی و امضاء شد.

۷۳۶۲/‏۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =