۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۹
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83368418
۰ نفر
مردم دیر در حوزه درمان سرمایه گذاری کنند

بوشهر - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر استان بوشهر گفت: نگهداری بیمارستان هزینه بالایی دارد و مردم بویژه افراد خیر در حوزه درمان سرمایه گذاری کنند.

احمد آخوندی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بیمارستان دیر در سال ۹۶ مورد بهره برداری قرار گرفت و با وجود اینکه در این بیمارستان کمبودهایی احساس می شود اما مردم از خدمات درمانی آن بهره مند هستند.

وی اضافه کرد: برای نگهداری تاسیسات بیمارستان امام هادی این شهرستان ماهانه ۳۰۰ میلیون ریال هزینه می شود و برنامه ریزی می کنیم تا بیمارستان از راه هایی هزینه های درمانی خود را جبران کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ادامه داد: یکی از راه های جبران هزینه های بیمارستان تجمیع خدمات درمانی و دیگری مشارکت مردم بویژه افراد خیر در کمک و همراهی به بیمارستان و تقویت و فعال کردن مجمع خیرین سلامت است.

وی گفت: در سفر اسفندماه سال گذشته رئیس جمهوری به استان بوشهر ۶۰ میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات پیمانکار به بیمارستان اختصاص یافته است که با تخصیص این اعتبار بخش های دیگر بیمارستان برای خدمات دهی به مردم فعال شود.

آخوندی در ارتباط با طرح ملی فشار خون اظهارداشت: فاز اجرایی طرح ملی فشار خون با موفقیت کامل تا پانزدهم تیرماه ادامه دارد و این شهرستان در سطح استان از لحاظ پایش و ارزیابی درصد قابل قبولی دارد.

وی بیان کرد: تاکنون در برگزاری این طرح ۱۸ هزار نفر با ۶۰ درصد گروه هدف ارزیابی شده و تا پایان اجرای طرح به رقم ۷۵ درصد خواهد رسید که از هدف گذاری وزارتخانه که ۵۰ درصد جمعیت شامل می شود بالاتر خواهد بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تقدیر از همکاری اصحاب رسانه با حوزه سلامت شهرستان گفت: خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و بیان مسائل و مشکلات سلامت و پیشگیری نقش آفرین بوده اند.

۷۲۰۷/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =