طرح های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان ۹هزار شغل ایجاد می کند

کرمان – ایرنا – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از وجود ۲۶۷ طرح سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی این استان خبر داد و گفت : به بهره برداری رسیدن این طرحها با اعتباری نزدیک به ۱۸ هزارو ۲۶۰ میلیارد تومان موجب ۹ هزار فرصت جدید شغلی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، جعفر رودری شامگاه دوشنبه در هفتمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان به تفکیک طرحهای یاد شده پرداخت و افزود: ۹۱ درصد این طرحها مربوط به صنعت و معدن، ۵.۹ درصد در حوزه خدمات و ۳.۱ درصد متعلق به حوزه کشاورزی است.

رودری اضافه کرد: همچنین در سال جاری با مسئولیت اداره تعاون ۱۱ برنامه در راستای طرح‌های اشتغالزایی و برنامه‌های اشتغالزایی استان داشتیم که با توجه به اینکه نقشه راه از طرف سازمان برنامه بودجه و وزارت کار ارائه شده بود در این بخش کارهای خوبی انجام گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در ادامه گفت: ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری طرحهای اقتصاد مقاومتی استان بدون در نظرگرفتن سرمایه گذاری خارجی است که با لحاظ کردن سرمایه‌گذاری خارجی در مجموع به ۱۸ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان می رسد.

دولت یازدهم استان کرمان را به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی برگزید که تیم اقتصادی این استان با انجام طرحهای اقتصادی مقاومتی و بکارگیری بخش خصوصی موفقیت های خوبی را بدست آورد و بر همین اساس از سوی دولت به عنوان نخستین استان موفق در الگوی اقتصاد مقاومتی معرفی شد.

۹۸۸۹/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =