امسال ۲۵ میلیارد ریال اعتبار برای مبارزه با مواد مخدر اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اجتماعی شدن پیشگیری از مواد مخدر گفت: امسال ۲۵ میلیارد ریال اعتبار جاری برای مبارزه با مواد مخدر در این استان اختصاص پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی شامگاه دوشنبه در همایش اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر همزمان با سومین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکید کرد: این مبلغ علاوه بر اعتبارات تخصیصی حوزه مبارزه با مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیش بینی شده است.

وی افزایش مبارزه با مواد مخدر را نیازمند رشد مطالبه گری در جامعه دانست و افزود: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر از مهمترین اهداف مسئولان ارشد چهارمحال و بختیاری است.

عباسی تصریح کرد: برهم زدن حیاط خلوت توزیع کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر می تواند در ارتقای وضعیت مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری یادآور شد: استکبار جهانی هم اینک با جامعه معتاد و گرفتار مشکل ندارد بلکه با انسان های شجاع، توانمند و با سواد مشکل دارد.

وی اظهار داشت: به همین منظور دشمن در تلاش است تا با ترویج انواع مواد مخدر بین جوامع بشری در راستای ضربه زدن به انسان ها اقدام کند.

عباسی گفت: البته این توطئه شوم آنان با هوشیاری به موقع مسئولان و همکاری مردم همواره نقش بر آب خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بازبینی تلاش ها و نقشه برداری از راه های نرفته، شناسایی راه های نرفته و نقد صادقانه در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.

سید قدیر مرتضوی باباحیدری تاکید کرد: سهم عوامل فردی در گرایش افراد به استفاده از مواد مخدر بیش از عوامل اجتماعی است.

وی افزود: توجه به مدارس و اهمیت جامعه دانش آموزی باید به عنوان یکی از مهمترین اولویت های مسئولان در راستای مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از مصرف آن باشد.

مرتضوی باباحیدری تصریح کرد: مداخله مستمر در تغییر نگرش دانش آموزان و دانشجویان نسبت به مواد مخدر و توجه به فرهنگ های بومی محلی و طبقات مختلف اجتماعی جزو برنامه های اولویت دار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری است.

وی یادآور شد: لزوم تقویت دغدغه ملی و همگرایی در دستگاه های حاکمیتی و همچنین حرکت به سمت و سوی سرمایه گذاری در حوزه پیشگیری مبارزه با مواد مخدر باید به طور جدی انجام شود.

به گزارش ایرنا، در این همایش از تعدادی خانواده های شهداء و جانبازان، دستگاه های اجرایی برتر و سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

همچنین منشور توسعه مشارکت های اجتماعی و مردمی حوزه مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری رونمایی و امضاء شد.

۷۳۶۲/‏۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =