۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۷
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83368349
۰ نفر
برق ۴۵ مشترک پر مصرف در هرمزگان قطع شد

قشم - ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: تا کنون پنج هزار و ۸۰۰ مشترک پر مصرف در استان هرمزگان شناسایی شدند که برق ۴۵ مشترک به دلیل عبور از خط قرمز قطع شد.

به گزارش ایرنا، محمد ذاکری شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش چهار درصدی صرف برق در سال جاری افزود: ۳۱ مشترک نیز اخطار قطع برق دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: استان هرمزگان در مجموع دارای ۶۸۰ هزار مشترک برق است که ۵۶۰ هزار مشترک معادل ۸۲ درصد مشترک برق خانگی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان تصریح کرد: ظرفیت تولید برق هرمزگان ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات است که ۷۰ درصد آن را مشترکان برق خانگی مصرف می‌کنند.

وی افزود: بر اساس پایش لحظه‌ای تاکنون مصرف ۲ هزار و ۱۶۰ مگاوات برق به ثبت رسیده است که در صورت عبور از ظرفیت برق تولیدی، استان هرمزگان با شرایط بحرانی و اختلال در شبکه مواجه می‌شود.

ذاکری ادامه داد: صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف برق موجب کاهش ۲۰ درصدی هزینه‌های مشترکان در هرمزگان می‌شود.

وی اظهار داشت: الگوی مصرف مشترکان خانگی ماهانه سه هزار کیلو وات ساعت تعیین شده است که درصورت مصرف بیشتر، بهای برق آنان ۱۶ درصد بیشتر از تعرفه اعلام شده محاسبه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان افزود: افزایش مصرف جهشی ۲۰۰ مگاواتی برق در ۲ هفته گذشته موجب وارد شدن آسیب به تأسیسات و وسایل خانگی شده است.

وی ادامه داد: با حفظ پایداری شبکه و مدیریت مصرف، هیچ مورد خاموشی به دلیل کمبود برق وجود نخواهد داشت.

ذاکری گفت: شبکه برق کشور سراسری است و افزایش موج گرما در مناطق مرکزی بار بیشتری را بر شبکه تحمیل می‌کند که نیازمند نهضت ملی در مدیریت مصرف است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود تمام مشترکان اطلاعیه‌های صادره از سوی روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان را برای برخورداری از تابستانی بدون قطعی برق جدی بگیرند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در خلیج فارس گسترده شده است.

۷۵۰۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha