۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۴
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83368342
۰ نفر
محمود الزهار: بحرین میزبان "نشست رشوه" برای فروش فلسطین است

بیروت- ایرنا- محمود الزهار عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد: بحرین میزبان نشست "رشوه" برای فروش سراسر فلسطین و فروش روح ملت و مقدسات و عزت تمام کسانی است که از سال ۱۹۴۸ تا کنون جانفشانی کردند.

الزهار در گفت وگو با پایگاه خبری العهد لبنان اظهار داشت: کنفرانس بحرین فرصتی برای دشمن است و در آن تمام جنگ‌های کشورهای عربی و جانفشانی نیروهای ارتش آن برای حفظ قومیت عربی فلسطین در مقابله با اشغالگری به فروش گذاشته می‌شود.

وی تاکید کرد: این رشوه با پول کشورهای عربی تأمین می‌شود؛ پول‌هایی که به جای سرمایه گذاری برای مقاومت و ایستادگی در راه آزادی فلسطین، به ملت فلسطین داده می‌شود تا قضیه برحق خود را به فروش بگذارند، اما تا زمانی که فلسطینی‌ها صاحب سرزمینی هستند که از آن دست برنخواهند داشت.

الزهار تصریح کرد: پرداخت این پول‌ها موجب حذف قضیه فلسطین نشده و دست اندرکاران این نشست حاصلی جز ناامیدی ندارند و پول‌هایی که هزینه می‌کنند با شکست نقشه‌ها و طرح‌هایشان عاقبتی جز حسرت برایشان نخواهد داشت.

وی با تشکر از ملت فلسطین که چون دژ در قبال معامله باطل قرن ایستاده است گفت: هیچ فلسطینی این معامله را تأیید نمی‌کند حتی خیانتکاران نیز آن را نمی‌پذیرند زیرا می‌دانند سرنوشت آن شکست است.

الزهار فلسطینی‌ها را به ادامه مقاومت فراخوانده و اطمینان داد که دوران "دونالد ترامپ" موقت است زیرا این مرد از سردرگمی و آشفتگی زیادی رنج می‌برد و این وضعیت به طور خودکار بر نظام‌های حاکم خلیج فارس که سرنوشت خود را به سرنوشت او گره زده‌اند تأثیر خواهد داشت.

وی اظهار داشت: نمی‌توان منکر شد که در پی گام خطرناکی که برخی عرب‌ها با پرداخت پول برای نابودی حقوق فلسطینی‌ها برداشتند، اکنون فلسطین در سخت‌ترین شرایط خود به سر می‌برد، اما وحدت مقاومت در این شرایط ضروری است و هر کس سرزمین اشغال شده‌ای دارد چه در لبنان، سوریه و یا فلسطین به همکاری و هماهنگی علیه دشمن و نابودی آن فراخوانده می‌شود چرا که رژیم غاصب اسرائیل خطری برای همه است.

الزهار خطاب به نظام‌های حاکم عربی گفت: پول‌های خود را هزینه خواهید کرد و در آینده حسرت نصیبتان می‌شود و پس از آن در (جهنم) محشور می‌شوید.

اظهارات الزهار در حالی است که نشست بحرین در ارتباط با معامله ننگین آمریکا فردا در منامه پایتخت بحرین برگزار خواهد شد.

طرح معامله قرن که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده و "جرد کوشنر" داماد او، مجری آن است، مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانهٔ باختری و بخشی از بیت‌المقدس شرقی به رژیم صهیونیستی است و در مقابل، این رژیم با تشکیل کشور مستقل فلسطینی در نیمهٔ دیگر کرانه باختری و نوار غزه موافقت می‌کند و شهر "ابودیس" به جای بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت فلسطین در نظر گرفته خواهد شد.

علاوه بر این، طرح مزبور شامل چشم پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =